Zamknij

Radio ZET: Nie będzie konwencji wyborczej Kacpra Płażyńskiego

Redakcja
28.10.2018 13:54
Radio ZET: Nie będzie konwencji wyborczej Kacpra Płażyńskiego
fot. PAP

Nie będzie konwencji wyborczej kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Gdańska przed II turą głosowania. Kacper Płażyński zamierza spędzić ostatnie dni kampanii na spotkaniach z mieszkańcami. W sobotę taką konwencję zorganizował jego kontrkandydat - urzędujący prezydent miasta Paweł Adamowicz.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Reporter Radia ZET Maciej Bąk zapytał Kacpra Płażyńskiego o to czy do Gdańska ma w ostatnim tygodniu kampanii przyjechać na przykład premier Mateusz Morawiecki. "Nie planuję takiej konwencji. Pan premier Morawiecki jest bardzo zajętą osobą. Spoczywa na nim odpowiedzialność za funkcjonowanie całego państwa polskiego. Pan prezydent Adamowicz najwidoczniej ma czas, żeby takie imprezy organizować", mówi Kacper Płażyński.

Dopytywany o to, że przecież najważniejsi politycy Zjednoczonej Prawicy mają czas by wspierać na przykład kandydatów w Chełmie i Mielcu, Płażyński odparł: "Przyznam, że nie rozmawiałem na ten temat z najwyższymi władzami Rzeczpospolitej. Ale myślę, że jestem na tyle wiarygodny, że nie potrzebuję dodatkowego uwiarygadniania".

Zobacz także

Kacper Płażyński dostał w niedzielę poparcie od 64 członków Akademickiego Klubu Obywatelskiego imienia Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Gdańsku, w skład którego wchodzą naukowcy z trzech uczelni - Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. "Wiemy, że współcześni włodarze Gdańska flirtują trochę z resentymentami niemieckimi, szczególnie z tego złego okresu gdy Gdańsk był wolnym miastem. Nie podoba nam się to. Kacper Płażyński zapowiedział, że zdecydowanie się temu przeciwstawi", powiedział przewodniczący klubu, profesor Andrzej Stepnowski.

RadioZET.pl/MB/BM