Zamknij

Śpiewak o Nowackiej: Jestem zniesmaczony

Redakcja
10.09.2018 12:24
Śpiewak o Nowackiej: Jestem zniesmaczony

– Taki obraz, taki przykład nielojalności w polityce, ja wiem, że to jest polityka i że różne rzeczy się zdarzają, ale od Barbary Nowackiej oczekiwałem czegoś więcej – powiedział w programie „Graffiti” w Polsat News Jan Śpiewak, kandydat koalicji Wygra Warszawa na prezydenta stolicy. Polityk skomentował w ten sposób przystąpienie Inicjatywy Polska do porozumienia wyborczego z Koalicją Obywatelską.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Jestem zniesmaczony tym, na co patrzę – przyznał Śpiewak. Jego zdaniem, decydując się na porozumienie wyborcze z Koalicją Obywatelską Platformy i Nowoczesnej, „Nowacka zachowała się nielojalnie wobec swoich koleżanek i kolegów z Inicjatywy Polskiej”.

Zobacz także

Jak dodał, członków swojego stowarzyszenia Barbara Nowacka „postawiła wręcz w niemożliwej sytuacji, bo dzisiaj ona prowadzi kampanię przeciwko nim”.

– Taki obraz, taki przykład nielojalności w polityce, ja wiem, że to jest polityka i że różne rzeczy się zdarzają, ale od Barbary Nowackiej oczekiwałem czegoś więcej – stwierdził kandydat koalicji Wygra Warszawa na prezydenta stolicy.

Zobacz także

Zarząd Inicjatywy Polska, czyli stowarzyszenia Barbary Nowackiej, zdecydował się podpisać porozumienie wyborcze z Koalicją Obywatelską PO i Nowoczesnej ws. startu do sejmików wojewódzkich. W sobotę Barbara Nowacka wraz z Dariuszem Jońskim wzięli udział w konwencji Koalicji.

W związku z decyzją Inicjatywy Polska wielu członków stowarzyszenia zdecydowało się opuścić jego szeregi. Z członkostwa w IPL zrezygnowały m.in. warszawska radna Paulina Piechna-Więckiewicz i Aleksandra Popławska – członkini zarządu stowarzyszenia.

RadioZET.pl/polsatnews.pl/BM