Koalicje PSL z PiS w powiatach? Nie będzie konsekwencji

Redakcja
30.10.2018 09:24

PSL nie zamierza wyciągać konsekwencji wobec radnych powiatowych, którzy weszli w koalicję z PiS. Takie koalicje są w co najmniej dwóch powiatach. To odwrotna strategia niż ta, którą przyjął SLD.

Koalicje PSL z PiS w powiatach? Nie będzie konsekwencji
fot. PAP

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Na poziomie województw koalicja z PiS jest wykluczona, ale nie chcemy wprowadzać polityki na poziom powiatu czy gminy – powiedział w TVN24 szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Koalicja PiS z PSL szykuje się m.in. w powiecie białogardzkim. Zawiązano ją też w radzie powiatu chełmskiego.

Zobacz także

Kosiniak-Kamysz tłumaczył to specyfiką pracy na niższym szczeblu niż wojewódzki.

– Nie będziemy upolityczniać, i Bogu dzięki, dziury w drodze. W poprzedniej kadencji była koalicja PiS-u i PO w powiecie piaseczyńskim, w województwie świętokrzyskim, nawet na Bemowie w Warszawie – mówił szef PSL.

Podkreślił, że koalicji politycznych z PiS nie będzie, a, jak dodał, poziomem politycznym jest poziom sejmików wojewódzkich.

– Nie będziemy wprowadzać polityki do poziomu powiatowego, poziomu gminnego – podkreślił, dodając, że tam będą różne koalicje, w tym np. koalicje lewicy czy PO z PiS.

Kosiniak-Kamysz nie zamierza wyciągać konsekwencji od swoich działaczy. Tak zrobił szef SLD, kiedy dowiedział się o koalicji radnych jego partii z PiS w powiecie koneckim.

Zobacz także

– Jak zawiesi za chwilę wszystkich swoich działaczy, to nie wiem, czy to jest najlepsza droga – powiedział Kosiniak-Kamysz.

Podkreślił przy tym, że nie widzi możliwości, by „którykolwiek radny wojewódzki był dalej w PSL-u”, jeśli w sejmiku będzie chciał współpracować z Prawem i Sprawiedliwością.

RadioZET.pl/PAP/JŚ