Tarczyński przegrał w sądzie z Wentą. Musi przeprosić i wpłacić na WOŚP

Redakcja
28.09.2018 16:08
Tarczyński przegrał w sądzie z Wentą. Musi przeprosić i wpłacić na WOŚP
fot. J.Dominski/Reporter

Sąd w Kielcach zdecydował, że poseł PiS Dominik Tarczyński ma przeprosić Bogdana Wentę – podaje Onet.pl. Chodzi o wpis polityka na Twitterze, w którym nazwał Wentę „wysportowanym Niemcem, który trenował pałowanie na głowach Polaków”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

„Bogdan Wenta europoseł PO rzucił polskim paszportem i przyjął niemieckie obywatelstwo aby służyć Niemcom za marki i euro,okazuje się być także byłym członkiem ZOMO! Teraz kandyduje na prezydenta Kielc. Oto wysportowany Niemiec który trenował pałowanie na głowach Polaków. Dno” – napisał 24 września na Twitterze poseł PiS Dominik Tarczyński.

Zobacz także

Wenta złożył przeciwko Tarczyńskiemu pozew w trybie wyborczym. Decyzją kieleckiego sądu Tarczyński musi przeprosić Wentę i wpłacić 20 tys. złotych na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

- Pan Bogdan Wenta uważa, że Dominik Tarczyński powinien go przeprosić za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji dotyczących m.in. pałowani, kiedy jako młody zawodnik był faktycznie w klubie GKS Wybrzeże Gdańsk – mówiła po wyjściu z sądu Danuta Papaj, szefowa Komitetu Wyborczego Wyborców "Projekt Świętokrzyskie" Bogdana Wenty, z którego europoseł kandyduje na prezydenta Kielc.

Tarczyński zapowiedział, że z wyrokiem się nie zgadza i złoży zażalenie do Sądu Apelacyjnego w Krakowie.

Bogdan Wenta to jeden z najlepszych polskich piłkarzy ręcznych, a później wybitny trener w tej dyscyplinie.

RadioZET.pl/Onet/BM