Zamknij

Na ulotce zamieścił zdjęcie z Lewandowskim. Radny przeprasza

Redakcja
11.10.2018 14:20
Robert Lewandowski
fot. W.Strozyk/REPORTER/East News

Ubiegający się ponownie o mandat radnego Paweł Brutel z Gdyni, chcąc zdobyć sympatię wyborców, postanowił zamieścić na swojej ulotce zdjęcie z Robertem Lewandowskim. Teraz przeprasza. Interweniowała agencja PR, która zajmuje się wizerunkiem piłkarza.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Paweł Brutel to kandydat na radnego Gdyni, reprezentuje Samorządność, czyli KW Wojciecha Szczurka, obecnego prezydenta miasta. Swoje ulotki wyborcze postanowił opatrzyć zdjęciem z gwiazdą. Padło na kapitana reprezentacji Polski w piłce nożnej.

„Z Robertem Lewandowskim pracowaliśmy przy piłkarskich projektach dla dzieci w Gdyni” – to podpis, jaki widniał na ulotce, informuje trójmiasto.pl.

Zobacz także

Jak dodaje portal, piłkarz rzeczywiście gościł w Gdyni i rzeczywiście brał udział m.in. w turnieju Coca-Cola Cup, który promował sport wśród młodzieży. Chętnie fotografował się z fanami, ale nie dał zgody na wykorzystanie wizerunku. Stąd interwencja agencji PR Lewandowskiego.

– Skontaktowaliśmy się telefonicznie z kandydatem, informując go, żeby nie wykorzystywał wizerunku Roberta Lewandowskiego w kampanii – powiedział w rozmowie z portalem Jakub Zajdel.

Dziś radny przeprasza. Wpis umieścił na swojej stronie internetowej. Jak tłumaczy, nie był świadomy tego, że działa niewłaściwie.

Bez tytułu
fot. screen brutel.pl

„W materiałach wyborczych do rady miasta dotyczącymi mojej osoby umieściłem zdjęcie mojego autorstwa ze spotkania z Robertem Lewandowskim, po jednym z cykli turniejów dla dzieci. Nieświadomie wykorzystałem tym samym w tej kampanii wizerunek Roberta, bez jego wiedzy i zgody. Mimo tego, że samo wydarzenie było finałem tej imprezy, odbywało się w miejscu publicznym a ja reprezentowałem na nim oficjalnie nasze miasto, nie było to najlepszym pomysłem za co Go z góry przepraszam. Uważam że takie ikony jak On powinny jednak być z dala od tego całego wyborczego zgiełku” – napisał Paweł Brutel [pisownia oryginalna].

RadioZET.pl/trójmiasto.pl/JŚ