Zamknij

Inwestycje w stolicy tylko jak wygra kandydat PiS? Trzaskowski odpowiada na wpis Guziała i słowa Jakiego

Redakcja
10.10.2018 11:57
Inwestycje w stolicy tylko jak wygra kandydat PiS? Trzaskowski odpowiada na wpis Guziała i słowa Jakiego
fot. Andrzej Iwańczuk/East News

Piotr Guział – warszawski radny oraz kandydat na wiceprezydenta stolicy – zamieścił we wtorek kontrowersyjny wpis na Twitterze. Stwierdził w nim, że „gdy  wygra Trzaskowski, Warszawa na lata będzie odcięta od funduszy z budżetu państwa na budowę metra, mostów i obwodnicy, bo rząd PiS nie zaufa PO po aferze reprywatyzacyjnej”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

„Dlatego każdy pragmatyczny mieszkaniec, chcąc rozwoju Warszawy, wybierze Patryka Jakiego” – przekonywał Guział. Przypomnijmy, że warszawski radny wcześniej ogłosił swoje poparcie dla kandydata Zjednoczonej Prawicy na urząd prezydenta stołecznego miasta.

Wpis ten spotkał się z niemałym sprzeciwem. Wielu komentatorów zarzucało byłemu burmistrzowi Ursynowa stosowanie „szantażu politycznego” i ostro krytykowało jego postępowanie. Piotr Guział jednak poszedł o krok dalej i wyraził zadowolenie z faktu zainicjowania dyskusji.

Zobacz także

W środę były burmistrz Ursynowa zamieścił kolejną wypowiedź w tym kontekście.

„Jeśli wygra @PatrykJaki będzie pełna współpraca z rządem w tym DODATKOWE środki na 3 i 4 linię metra oraz nowe mosty. A jeśli wyga @trzaskowski_ to nie wiem co będzie, bo walczy, a nie współpracuje z rządem, nie zna się na samorządzie i nie realizuje obietnic wyborczych” – napisał.

Słowa Guziała we wtorek wieczorem w Polsat News skomentował z kolei kandydat Zjednoczonej Prawicy na stanowisko prezydenta stolicy, Patryk Jaki.

„Trudno, żeby rząd finansował mosty dla Rafała Trzaskowskiego”

Jak mówił, sam w połowie podziela zdanie byłego burmistrza Ursynowa.

Zobacz także

– Trudno, żeby rząd finansował mosty dla Rafała Trzaskowskiego, skoro Rafał Trzaskowski mówi, że Warszawa nie potrzebuje mostów. Mówi, że Warszawa potrzebuje co najwyżej kładki pieszo-rowerowej – stwierdził podczas programu.

Dodał również, że jego zdaniem wypowiedź Piotra Guziała nie nosi znamion szantażu.

Trzaskowski zwróci się z pytaniem do ministra inwestycji i rozwoju

– To są skandaliczne słowa, dlatego że inwestycje nie są ani dla mnie, ani dla Patryka Jakiego, tylko są dla warszawianek i warszawiaków. Nieprawdopodobnym jest to, że PiS próbuje szantażować warszawiaków, że jeżeli nie wygra tutaj, w Warszawie, to nie ma szansy na dobrą współpracę z rządem, nie ma szansy na pieniądze na ważne inwestycje – powiedział w środę Trzaskowski, odnosząc się do wpisów Guziała i stwierdzeń Jakiego.

– Chciałem przypomnieć, że warszawianki i warszawiacy płacą podatki i to z ich pieniędzy są finansowane między innymi te inwestycje, a traktowanie budżetu państwa jak partyjnej skarbonki jest jednym wielki skandalem – dodał.

Zobacz także

Trzaskowski stwierdził, że warszawiacy będą wiedzieli, jak „odpowiedzieć na taki szantaż”.

– Warszawiacy nigdy nie dali się zastraszyć i na taki szantaż można odpowiedzieć tylko czerwoną kartką dla tych, którzy próbują szantażować warszawianki i warszawiaków – taką czerwoną kartkę będzie można pokazać rządzącym już 21 października – powiedział.

Zobacz także

Trzaskowski poinformował też, że w środę zwróci się z pisemnym pytaniem do ministra inwestycji i rozwoju Jerzego Kwiecińskiego o to, czy to prawda, że inwestycje dla Warszawy będą realizowane przez rząd wyłącznie, jeśli wygra PiS.

Zapisz się do wydarzenia Radia ZET i zagłosuj w wyborach samorządowych!

– Mam nadzieję, że pan minister oczywiście zdementuje te słowa, bo jeżeli by tego nie zrobił, mimo że angażował się w kampanię Patryka Jakiego, byłby to po prostu jeden wielki skandal – powiedział Trzaskowski.

Wybory samorządowe już 21 października.

RadioZET/onet.pl/polsat/PAP/JZ