Zamknij

Donald Tusk z wizytą na Śląsku. Spacerował po Nikiszowcu [ZDJĘCIE]

Redakcja
05.10.2018 23:06
Donald Tusk
fot. East News

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk spacerował w piątkowy wieczór po katowickim Nikiszowcu - zabytkowym osiedlu robotniczym z początku XX wieku. Jego przewodnikiem był kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Katowic Jarosław Makowski.

Chcesz być na bieżąco? Śledź wybory z Radiem ZET w aplikacji Squid: pobierz na Androida lub na iOS.

"Piątkowy wieczór. Z radością oprowadziłem dziś dobrego znajomego po naszym pięknym Nikiszu" - napisał na Facebooku Makowski pod wspólnym z Donaldem Tuskiem zdjęciem na jednej z ulic Nikiszowca. Fotografia znalazła się też na Twitterze przewodniczącego Rady Europejskiej.

Nikiszowiec, gdzie mieszka Jarosław Makowski, jest uważany za jedną z głównych turystycznych atrakcji Katowic - to najbardziej malownicze, najlepiej zachowane i zamieszkane do dziś osiedle robotnicze z początków XX wieku. Tworzy je kompleks połączonych ze sobą budynków z charakterystycznej czerwonej cegły, skupionych wokół centralnego placu z neobarokowym kościołem św. Anny. Osiedle znane jest m.in. z licznych filmów o Górnym Śląsku. Od sześciu lat Nikiszowiec jest Pomnikiem Historii.

Wybory 2018 w Katowicach: kandydaci 

Wybory samorządowe odbędą się 21 października. Druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast - 4 listopada.

O fotel prezydenta Katowic chcą ubiegać się: urzędujący prezydent Marcin Krupa (bezpartyjny, z poparciem PiS), Jarosław Makowski (Koalicja Obywatelska), szef śląskich struktur OPZZ Henryk Moskwa jako kandydat komitetu SLD-Lewica Razem, sędzia Jarosław Gwizdak (komitet "Prawo do Katowic"), Ilona Kanclerz (Śląska Partia Regionalna) oraz reprezentujący środowiska niepodległościowe Adam Słomka.

RadioZET.pl/PAP/DG