Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Koalicja Obywatelska zaprezentowała kandydatów do Rady Warszawy

14.09.2018 15:25
xxx wiadomosci

Przewodnicząca Rady m.st. Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska, lider warszawskiej Nowoczesnej Sławomir Potapowicz i były szef stołecznych struktur SLD, związany z Inicjatywą Polska Tomasz Sybilski – to niektóre „jedynki” list Koalicji Obywatelskiej do Rady Warszawy.

Koalicja fot. Twitter/Nowoczesna Warszawa

Kandydat na prezydenta stolicy Rafał Trzaskowski podkreślił w piątek na konferencji prasowej, że Koalicja Obywatelska staje się coraz mocniejsza i przyciąga nowe osoby. – Poza PO i Nowoczesną dołączają do nas aktywiści, ludzie o bardzo różnych poglądach, ale przede wszystkim dołącza do nas nowa wspaniała energia. Na tym właśnie polega ten zespół, który prezentujemy. Z jednej strony doświadczenie, z drugiej strony energia i właśnie z takim zespołem chciałbym współpracować, jeżeli zostanę prezydentem miasta stołecznego Warszawy – oświadczył polityk.

Poseł PO Marcin Kierwiński, prezentując listy kandydatów do Rady Warszawy, podkreślił, że znajdują się tam „osoby należące do partii politycznych, ale także społecznicy”.

Kto lideruje w poszczególnych okręgach Warszawy?

Liderką KO w okręgu nr 1 (Śródmieście – Ochota) jest przewodnicząca Rady m.st. Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska; drugi na tej liście jest radny PO Paweł Martofel.
Listę w okręgu nr 2 (Praga Południe) otwiera prawnik i doradca ds. ochrony środowiska sejmowego klubu Nowoczesnej Marek Szolc, kolejny na liście jest radny PO i były przewodniczący Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki Paweł Lech.

Liderem w okręgu nr 3 (Mokotów) został przewodniczący Klubu Radnych PO w Radzie Warszawy Jarosław Szostakowski, drugim jest były radny sejmiku województwa mazowieckiego Paweł Czekalski.

W okręgu nr 4 (Wola) pierwszy na liście jest były warszawski radny i były szef stołecznych struktur SLD, związany z Inicjatywą Polska, Tomasz Sybilski, druga – aktywistka miejska Renata Niewitecka. W okręgu nr 5 (Bielany-Żoliborz) liderem listy jest radny Warszawy, przewodniczący komisji bezpieczeństwa i porządku publicznego Piotr Mazurek; druga – Dorota Łoboda z ruchu Rodzice przeciw Reformie Edukacji. Listę w okręgu nr 6 (Białołęka – Praga Północ) otwiera radna PO Magdalena Roguska, numerem dwa jest szefowa sztabu wyborczego warszawskiej Nowoczesnej Anna Auksel-Sekutowicz.

Liderem listy w Okręgu nr 7 (Wawer-Wesoła-Targówek) jest szef warszawskiej Nowoczesnej Sławomir Potapowicz, drugi jest radny PO Tomasz Tretter. Listę KO w okręgu nr 8 (Ursynów – Wilanów) otwiera wiceprzewodnicząca warszawskiej PO, radna Aleksandra Gajewska, a numerem drugim jest prywatny przedsiębiorca, aktywnie działający w dzielnicy Ursynów Tomasz Żyłka. W ostatnim okręgu nr 9 (Bemowo–Włochy–Ursus) numerem jeden jest radny PO Mariusz Frankowski, a numerem dwa radna PO, była przewodnicząca Komisji Budżetu i Finansów Maria Łukaszewicz.

Niewiele ponad miesiąc do wyborów samorządowych

– To jest nasza drużyna, to są liderzy naszej drużyny do Rady Miasta Stołecznego Warszawa. To są ludzie, którzy poprowadzą Koalicję Obywatelską do zwycięstwa w tych wyborach. Ta reprezentacja jest bardzo zrównoważona, praktycznie udział kobiet i mężczyzn na tych listach to blisko 50 proc. Dajemy państwu to, co mamy najlepszego jako Koalicja Obywatelska. Warto na tych ludzi postawić. Bardzo zachęcamy, abyście państwo na tych ludzi głosowali, bo dobra stabilna Rada Miasta to wielkie wsparcie dla przyszłego prezydenta. To gwarancja, że dobry ambitny plan rozwoju Warszawy będzie kontynuowany – podkreślił Kierwiński.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października. Druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast – 4 listopada.

RadioZET.pl/PAP/MP

Oceń