Zamknij

Wyborcy otrzymali ścieralne długopisy. Trwa policyjne śledztwo

Redakcja
22.10.2018 10:38
Wyborcy otrzymali ścieralne długopisy. Trwa policyjne śledztwo
fot. Piotr Molecki/East News

W jednym z lokali wyborczych w Kole głosującym udostępniane były ścieralne długopisy. Sprawa jest wyjaśniana – poinformowała PAP sierż. Weronika Czyżewska z KPP w Kole. O sprawie pisaliśmy w niedzielę w trakcie wieczoru wyborczego. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Mogę potwierdzić, że taka sytuacja rzeczywiście miała miejsce. Do Komendy Powiatowej Policji w Kole wpłynęło zgłoszenie, że w jednym z lokali wyborczych były używane długopisy zmazywalne – powiedziała PAP sierż. Weronika Czyżewska z KPP w Kole.

– Szczegóły zdarzenia są obecnie ustalane. Na razie jest zbyt wcześnie, by podać więcej szczegółów dotyczących tej sytuacji – dodała.

Zobacz także

Czyżewska wskazała, że o udostępnianiu wyborcom w lokalu długopisów, których ślad można dowolnie zmazać, poinformował policję jeden z wyborców.

Wybory samorządowe 2018. Wyniki late poll

W odbywających się w niedzielę wyborach samorządowych Polacy wybrali blisko 47 tys. radnych i 2,5 tys. włodarzy. Uprawnionych do głosowania było ponad 30,24 mln osób. 

W wyborach do sejmików wojewódzkich w skali kraju PiS uzyskało 33 proc. poparcia, Koalicja Obywatelska – 26,7 proc., PSL – 13,6 proc., SLD – 6,6 proc., Kukiz'15 – 5,9 proc, a Bezpartyjni Samorządowcy – 5,8 proc. – wynika z sondażu late poll opublikowanego przez Ipsos.

ŚLEDŹ dzień po wyborach na żywo na radiozet.pl. 

RadioZET.pl/PAP/DG