Obserwuj w Google News

Prezydent w Nowym Sączu. Andrzej Duda wsparł kandydatkę PiS-u w wyborach

Redakcja
2 min. czytania
01.11.2018 20:23
Zareaguj Reakcja

Prezydent Andrzej Duda złożył w czwartek niezapowiedzianą wizytę w Nowym Sączu. Towarzyszyła mu kandydatka PiS na prezydenta miasta, Iwona Mularczyk, której udzielił poparcia przed II turą wyborów samorządowych. Politycy dali się sfotografować m.in. podczas wizyty na cmentarzach.

Wybory 2018. Nowy Sącz. Andrzej Duda wsparł kandydatkę PiS-u w wyborach
fot. Iwona Mularczyk/Facebook

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Portal sadeczanin.info opublikował w czwartek materiał o wizycie głowy państwa w Nowym Sączu. Andrzej Duda był m.in. pod pomnikiem legionistów, gdzie towarzyszyła mu kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na urząd prezydenta tego miasta, Iwona Mularczyk, wraz z rodziną.

Wcześniej zapalił także znicz na grobie powstańców listopadowych w Nowym Sączu oraz na grobie gen. Pierackiego. Prezydent złożył też kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

Kandydatka PiS w Nowym Sączu apeluje do Kurskiego. Chce...nazwy swojego miasta na mapach pogodowych

Dziennikarzowi portalu udało się porozmawiać z głową państwa o okolicznościach wizyty i o tym, czy przyjechał wesprzeć kampanię wyborczą Iwony Mularczyk.

- To rzeczywiście nieoficjalna wizyta, ale można tak powiedzieć. Jestem w końcu synem tej ziemi, a pani Iwona Mularczyk i pan poseł są moimi serdecznymi przyjaciółmi od wielu lat - powiedział Duda.

Prezydent nie chciał oceniać szans Iwony Mularczyk w drugiej turze wyborów.

Nowy Sącz. I tura dla Iwony Mularczyk [SONDAŻ RADIOZET.PL I LOKALNEJ POLITYKI]

W rozmowie z PAP mąż kandydatki i poseł PiS, Arkadiusz Mularczyk powiedział, że prezydent odwiedził Nowy Sącz w "drodze na groby swoich bliskich w Starym Sączu".

W Nowym Sączu (woj. małopolskie) w drugiej turze wyborów znaleźli się kandydatka PiS Iwona Mularczyk (uzyskała 28,35 proc. poparcia w I turze) oraz bezpartyjny Ludomir Handzel (25,78 proc.).

Iwona Mularczyk w poniedziałek uzyskała już poparcie premiera Mateusza Morawieckiego, który odwiedził Nowy Sącz. 

Krewni znanych polityków startują w wyborach samorządowych

RadioZET.pl/PAP/PTD