Zamknij

Wybory w Olsztynie. Sprawdź, kto został został prezydentem miasta

Redakcja
04.11.2018 21:05

Startujący z własnego komitetu wyborczego Piotr Grzymowicz zachował stanowisko prezydenta Olsztyna. Przed drugą turą wyborów Grzymowicza poparła Nowoczesna, Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe.

Wybory 2018. Olsztyn. Wyniki wyborów na prezydenta miasta
fot. A.Szczepanski/Reporter

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Grzymowicz w drugiej turze walczył o reelekcję z byłym prezydentem Czesławem Małkowskim. Grzymowicz uzyskał 34 tys. 444 głosów, uzyskując 54,47 proc. poparcia; na Małkowskiego zagłosowało 28 tys. 791 osób (45,53 proc. poparcia).

- Liczę na dobry wynik - powiedział w niedzielę podczas wieczoru wyborczego ubiegający się o reelekcję prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. Jak dodał, mieszkańcy Olsztyna przesadzą czy chcą rozwoju miasta.

Zobacz także

Mówił, że "uważa olsztynian za naprawdę mądrych mieszkańców, bo udowodnili to już w poprzednich wyborach".

- Jestem przekonany, że stanie się to po raz trzeci, bo wybór przyszłości jest to nasz wspólny wybór. Tylko odpowiednia wizja rozwoju miasta powinna nam przyświecać. Nie wyobrażam sobie żeby było inaczej - mówił Grzymowicz.

Ocenił, że program jego kontrkandydata Czesława Małkowskiego nie zapewni dobrej przyszłości Olsztynowi.

Zobacz także

- Przede wszystkim było dużo obiecanek, było dużo rzeczy, które nie są od razu albo w ogóle nie są do zrealizowania. Jakbyśmy podsumowali to co kontrakandydat proponował to by okazało się, że potrzebne są setki milionów złotych, a może kilka miliardów złotych, by obiecanki zrealizować - dodał. 

W pierwsze turze w pierwszej turze wyborów Grzymowicz uzyskał 33,78 proc., a Małkowski zdobył 30,66 proc. głosów. 

Piotr Grzymowicz jest prezydentem Olsztyna od 2009 roku.

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza/PAP/PTD/BM