Zamknij

Jakubiak z poparciem Kukiza w Warszawie

Redakcja
14.10.2018 13:45
Wybory 2018. Paweł Kukiz poparł Marka Jakubiaka jako kandydata w stolicy
fot. PAP/Rafał Guz

Lider ruchu Kukiz'15 Paweł Kukiz oficjalnie poparł Marka Jakubiaka jako kandydata na prezydenta Warszawy. Zapowiedział, że w przypadku jego zwycięstwa, co roku w stolicy będzie odbywać się referendum w sprawie budżetu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Podczas swojego przemówienia Paweł Kukiz zapewniał, że jeśli Kukiz'15 wygra w stolicy, to przywróci Warszawę obywatelom.

Lider Kukiz'15 mówił również o zaletach kandydata na prezydenta Marka Jakubiaka, którego ocenił jako "naturalnego kandydata, bo czuje i zna miasto".
- Marek jest gwarantem tego, że w przypadku wygrania wyborów będzie organizował konkursy na stanowiska urzędnicze - mówił lider Kukiz'15.

Zobacz także

Przyznał również, że Jakubiak jest gwarantem transparentności i uczciwości. Dodał, że jeśli wygra Jakubiak, to co roku mieszkańcy będą pytani, na co mają być przeznaczone pieniądze z budżetu miasta.

"Prezydentem Warszawy powinien być warszawiak"

Zdaniem Kukiza Jakubiak ma ogromne doświadczenie w zarządzaniu i dlatego jako prezydent stolicy "będzie się liczyć z każdym groszem".

Jakubiak mówił m.in. o swoim programie przywrócenia tożsamości Warszawy, wspominając m.in. o odbudowie Pałacu Saskiego. Zapowiedział, że za jego odbudowę będzie chciał wystawić Niemcom fakturę.

Podkreślał również, że nie może być tak, że na terenie dawnej Reduty Ordona nie może powstać osiedle deweloperskie. Jego zdaniem niektórzy urzędnicy nie czują tego, że jest to odbudowa stolicy, bo nie są z Warszawy. - Prezydentem Warszawy powinien być warszawiak – stwierdził.

Zobacz także

Kandydat Kukiz’15 mówił, że przeraża go brak prawdziwego gospodarza w stolicy. Zapewnił, że jako prezydent Warszawy będzie wykonywał „ciężką pracę” na rzecz miasta.

Warto przypomnieć, że jeszcze kilka tygodni temu, pod koniec września, lider ruchu Kukiz'15 nie popierał otwarcie kandydatury Jakubiaka.

Wówczas podczas konwencji w Kielcach Kukiz podkreślił, że zdaje sobie sprawę, że Jakubiak "wielkich szans nie ma".

- Po drugie, moja sympatia jest akurat niekoniecznie mocno nakierowana na naszego kandydata, mam również inne osoby, którym mocno kibicuję dla dobra Warszawy – podkreślił Kukiz.

Kukiz wątpi w Jakubiaka: raczej nie ma szans. Teraz się tłumaczy. „Niczego takiego nie powiedziałem”

RadioZET.pl/PAP/PTD