Zamknij

Wicedyrektor szkoły obiecał uczniom piątki za spotkanie z Morawieckim

Redakcja
14.10.2018 14:21
Wybory 2018. Piątki dla uczniów za spotkanie z Morawieckim w Ostrowcu
fot. PAP/Piotr Polak

W nietypowy sposób do wzięcia udziału w spotkaniu z premierem Morawieckim zostali zachęceni uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wicedyrektor placówki miał obiecywać uczniom piątki z przedmiotu historia i społeczeństwo. Nauczyciel nie widzi w tym nic niewłaściwego.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podało Radio Ostrowiec, wicedyrektor szkoły Tomasz Kwiatkowski nie zaprzeczył próbie zachęcenia uczniów do udziału w wiecu z Morawieckim.

– W tej chwili nie pamiętam, jaki był tok tej rozmowy, ale być może powiedziałem coś o wyróżnieniu uczniów, którzy przyjdą na spotkanie. Nie pamiętam w tej chwili, czy to miały być piątki, czy jakiś inny sposób wyróżnienia. Być może miała być to ocena za aktywność, a nie za wiedzę – argumentował w rozmowie z rozgłośnią.

Zobacz także

Dodał, że spotkanie z szefem rządu zapowiadał we wszystkich klasach, ale tylko w tej, której uczy historii i społeczeństwa miał proponować dodatkową gratyfikację.

– Byłem w klasach, informowałem o przyjeździe premiera, informowałem o możliwości przyjścia na to spotkanie i uznałem, że jeśli będą aktywni to chciałbym to jakoś docenić – wskazywał Kwiatkowski.

Wicedyrektor liceum nie widzi nic niestosownego w swoim zachowaniu. – Premier rządu polskiego przyjeżdża do Ostrowca, to warto by młodzież go poznała – wskazywał nauczyciel.

Zobacz także

Radio Ostrowiec podaje, że dyrektorem liceum jest Dariusz Kaszuba, który jest również kandydatem PiS na prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego. 

W sobotę Morawiecki spotkał się z mieszkańcami miasta w hali przy Zespole Szkół nr 1. Szef rządu oficjalnie wsparł Kaszubę jako kandydata partii rządzącej w regionie.

Zobacz także

RadioZET.pl/Radio Ostrowiec/PTD