Obserwuj w Google News

Wybory w Radomiu. Sprawdź, kto został został prezydentem miasta

Redakcja
2 min. czytania
04.11.2018 21:04
Zareaguj Reakcja

Radosław Witkowski został wybrany na drugą kadencję na prezydenta Radomia, uzyskując 53,83 proc. głosów - podała PAP Miejska Komisja Wyborcza. Pokonał kandydata PiS Wojciecha Skurkiewicza, który uzyskał 46,17 proc. poparcia.

Wybory 2018. Radom. Wyniki wyborów na prezydenta miasta
fot. L.Wojcik/Reporter

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Oficjalne wyniki wyborów prezydenta Radomia podał PAP wiceprzewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej Piotr Wójcik. Witkowski uzyskał 46 650 głosów (53,83 proc.), a Skurkiewicz - 40 013 głosów. (46,17 proc.). Frekwencja wyniosła 52,95 proc.

- Każdy sondaż, każda prognoza, która mówi, że się wygrywa - cieszy, i to cieszy niepomiernie, bo to daje prognostyk, że może być naprawdę b. dobry wynik, a przede wszystkim zwycięstwo w wyborach - powiedział Witkowski podczas wieczoru wyborczego.

Skurkiewicz w Radiu ZET i Onecie: lotnisko wielką szansą na rozwój Radomia

Zaproponował jednocześnie, żeby "cierpliwie czekać na meldunki z obwodowych komisji wyborczych i skwapliwie dodawać w kolumienkach te cyferki".

Witkowski podziękował Skurkiewiczowi za prawdziwą polityczną rywalizację.

- Ona naprawdę była - myślę - dobra. Przede wszystkim udało się uzyskać wiele obietnic dla Radomia. Tak jak wielokrotnie mówiłam, nie stać nas na to, żeby zatrzymywać zmiany, musimy te zmiany kontynuować, tak dziś mogę powiedzieć, że tak jest z tymi obietnicami: kawałek po kawałku, działka po działce będziemy egzekwować je do realizacji - stwierdził obecny prezydent Radomia.

Gorąco przed II turą w Radomiu. Zniszczono banery kandydata PiS

Witkowski dziękował wszystkim radomianom, którzy wzięli udział w wyborach.

- Frekwencja jest naprawdę oszałamiająca. I tak jak zawsze zastanawialiśmy się, czy w drugiej turze frekwencja będzie niższa, i o ile niższa, tak wygląda na to, że dziś w II turze frekwencja będzie wyższa niż I turze - powiedział prezydent miasta. Według niego, oznacza to, że te wybory dla radomian były bardzo ważne.

Po zakończeniu głosowania kandydat Zjednoczonej Prawicy dziękował wszystkim, którzy oddali swój głos w II turze wyborów. - To widać i czuć, że radomianie chcą decydować o przyszłości swojego miasta, stąd też ta, jak na drugą turę, wysoka frekwencja, która była - podkreślił Skurkiewicz.
Zwrócił jednocześnie uwagę, że w Radomiu nie były prowadzone sondaże exit poll, dlatego też "nie mamy wiedzy jak to rozkładało się w naszym mieście".

- Myślę, że w ciągu kilkudziesięciu minut będą do nas spływać pierwsze informacje, wtedy będziemy bogatsi o tę wiedzę, jak radomianie decydowali, kto ma zostać prezydentem naszego miasta - zaznaczył wiceszef MON.
Jak ocenił, w niedzielę "kończymy pewien etap ciężkiej, mozolnej, wytężonej pracy". - Jestem przekonany, że kolejny etap dla mieszkańców Radomia rozpocznie się już praktycznie jutro. Zobaczymy jaki to będzie etap, czy to będzie etap szybkiego rozwoju i wzrostu Radomia, czy też będzie to kontynuacja tego co było przez ostatnie cztery lata - mówił Skurkiewicz.

W pierwsze turze w pierwszej turze wyborów Witkowski uzyskał 45,47 proc., a Skurkiewicz zdobyła 40,1 proc. głosów. 

Radosław Witkowski jest prezydentem Radomia od 2014 roku.

Gorąco przed II turą w Radomiu. Zniszczono banery kandydata PiS

RadioZET.pl/PAP/PTD/BM