Zamknij

Gorąco przed II turą w Radomiu. Zniszczono banery kandydata PiS

Redakcja
29.10.2018 23:33
Wybory 2018. Radom. Zniszczono banery kandydata PiS Wojciecha Skurkiewicza
fot. Radomski Skaner Obywatelski/Facebook

Radomska policja zajmuje się zniszczeniem materiałów wyborczych kandydata PiS na prezydenta Radomia Wojciecha Skurkiewicza. Według polityka w nocy z niedzieli na poniedziałek nieznani sprawcy zniszczyli większość jego banerów porozwieszanych w mieście.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak poinformowała Justyna Leszczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, policja otrzymała zgłoszenie o zniszczeniu banerów w poniedziałek po południu.

- Sprawą zajmują się policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Sprawdzany jest między innymi zapis miejskiego monitoringu - mówiła Leszczyńska.

Zobacz także

Skurkiewicz powiedział, że w nocy z niedzieli na poniedziałek zniszczono 80 proc. jego materiałów wyborczych w różnych miejscach Radomia.

- To jest rzecz skandaliczna, która nie powinna mieć miejsca. Materiały wyborcze nie są moją własnością ani mojego kontrkandydata Radosława Witkowskiego. To są materiały, które należą do komitetów wyborczych i one są chronione prawem - dodał kandydat na prezydenta.

Zobacz także

Skurkiewicz zaznaczył, że w Radomiu jest dobrze funkcjonujący monitoring. - Mam nadzieję, że odpowiednie służby się tym zainteresują. Nie może być tak, że ktoś pod osłoną nocy niszczył materiały wyborcze - powiedział.

W Radomiu do drugiej tury wyborów przeszli obecny prezydent Radosław Witkowski z poparciem 39 445 osób (45,47 proc.) i Wojciech Skurkiewicz (PiS), na którego głos oddało 35 043 radomian (40,39 proc.).

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD