Zamknij

Zbigniew Maj: nie ma możliwości, żebym usłyszał wyrok za to, co zrobiłem, bo nie popełniłem przestępstwa

Redakcja
15.09.2018 09:56
Maj
fot. RadioZET

- Mam 10 zarzutów prokuratorskich. Myślę, że społeczeństwo dzisiaj jest tak dojrzałe, że bardzo dobrze orientuje się, jakie to są zarzuty. Miałem mieć zarzuty korupcyjne, dostałem zarzuty za rozmowę z dziennikarzami na temat dwóch wtedy najpoważniejszych przestępstw, które były w naszym kraju, czyli Kajetana P. i zabójstwa w Garwolinie - tłumaczy kandydat na prezydenta Kalisza i były Komendant Główny Policji Zbigniew Maj.

Gość Radia ZET i Onetu pytany o to, czy ciążące na nim zarzuty mogłyby utrudnić pracę prezydenta miasta, stwierdził, że jest przekonany o swojej niewinności. Dodał też, że do dziś nie pojawił się akt oskarżenia w jego sprawie.

Przeczytaj i obejrzyj rozmowę ze Zbigniewem Majem na RadioZET.pl!

- W mojej ocenie, nie ma możliwości, żebym usłyszał wyrok za to, co zrobiłem, bo nie popełniłem przestępstwa. Okaże się to oczywiście w niezawisłym sądzie - mówi Maj.

Zbigniew Maj, który w przeszłości był związany z Prawem i Sprawiedliwością, nazywa ten czas "romansem zakończonym rozwodem". Między innymi dlatego startuje z listy stwoarzyszenia ponadpartyjnego. Kandydat na prezydenta Kalisza odniósł się do wyników sondażu IBRIS dla Radia ZET, który pokazuje, że w wyborach samorządowych chętniej oddamy głos na bezpartyjnych kandydatów. Tak deklaruje ponad 30 procent badanych.

Zobacz także

- Kaliszanie są już zmęczeni partiami. Od lat w Kaliszu się nic nie zmienia, są te same osoby w polityce samorządowej. I tutaj upatruję naszą siłę - komentuje Zbigniew Maj.

RadioZET.pl/MaOS/MP

C