Zamknij

Zmarli na liśce poparcia partii ojca premiera. Sprawa ma trafić do prokuratury

Redakcja
21.09.2018 19:40
Wybory 2018. Zmarli na liście poparcia Wolnych i Solidarnych Kornela Morawieckiego
fot. Pawel Relikowski/Polska Press/East News

Komisja wyborcza w Warszawie zakwestionowała aż 198 z 200 podpisów w sprawie zarejestrowanie komitetu Wolnych i Solidarnych. Według portalu TVN24.pl na liście poparcia partii Kornela Morawieckiego - ojca obecnego premiera - znalazły się podpisy także osób zmarłych. Sprawę ma trafić do prokuratury.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Według ustaleń dziennikarzy portalu, pełnomocnicy komitetu partii Morawieckiego w ubiegłą sobotę starali się siłą zmusić członków komisji wyborczej do przyjęcia listy poparcia.

Gdy usłyszeli, że zgłosili się poza godzinami pracy komisji, zaprotestowali. Jeden z pełnomocników próbował siłą wejść do siedziby komisji, odpychając siłą jednego z jej członków. Na miejsce została wezwana policja. Funkcjonariusze sporządzili z interwencji notatkę.

Zobacz także

Kolejną próbę złożenia list poparcia przedstawiciele Wolnych i Solidarnych podjęli w poniedziałek. Zdaniem TVN24.pl nie tylko wniosek partii Morawieckiego nosił braki formalne, to jeszcze poważne naruszenia zasad rejestracji komitetów.

Komisja zakwestionowała aż 198 na 200 podpisów poparcia pod rejestracją warszawskiego komitetu ugrupowania ojca premiera.

- Złapaliśmy nie za rękę, a za obydwie. Tam jest dużo nieprawidłowości. Kilkanaście podpisów pochodziło od osób zmarłych w ciągu ostatnich dwóch lat. To mogła być lista podpisów zebranych w wyborach parlamentarnych - podkreślił informator cytowany przez portal.

Zobacz także

Alicja Zawgorodna, zgłoszona do komisji przez komitet "Bezpartyjni Samorządowcy" zapewniła, ze sprawa jest rozwojowa i zostanie zgłoszona do prokuratury.

Do zarzutów nie odniósł się Kornel Morawiecki. Jego ugrupowanie poinformowało tylko o cofnięciu swoich pełnomocnictw dla części z reprezentantów partii przy rejestracji komitetu.

Zobacz także

RadioZET.pl/TVN24.pl/PTD