Zamknij

Wpadka Małgorzaty Wassermann. Kiedyś taką samą popełnił Jaki. "Drugą turę uważam za otwartą"

Redakcja
25.10.2018 15:57
Wasermann
fot. Marek Lasyk/Reporter

Małgorzata Wassermann walczy w II turze o fotel prezydenta Krakowa. Na Twitterze zapowiedziała m.in. walkę ze smogiem i termomodernizację budynków mieszkalnych. Internauci przyczepili się jednak do pewnego szczegółu.

Wassermann opublikowała na swoim profilu post, w którym wykorzystuje zdjęcie podwórza urokliwej kamienicy w starym stylu, pełnej balkonów z płachtami i kwiatami:

"Zapowiadam powrót do pełnej kwoty 100 proc. dofinansowania na wymianę pieców. Rozbuduję system świadczeń socjalnych dla osób najuboższych, z jasno określonymi wytycznymi ich przyznawania" - napisała. Na zdjęciu umieszczono również hasła jak "walka z ubóstwem energetycznym”, "nowy prezydent, większe możliwości", "walka ze smogiem".

Porównanie do wpadki Jakiego

Internauci szybko jednak zareagowali, wytykając posłance, że kamienica ze zdjęcia nie znajduje się w Krakowie, tylko w...Barcelonie. Porównywali to nawet do słynnej wpadki Patryka Jakiego, który post o warszawskiej Pradze zilustrować kiedyś zdjęciami...z czeskiej Pragi:

"Patryk Jaki zaczął od czeskiej Pragi! Małgorzata Wassermann zagrała grubiej, Barceloną! Drugą turę kampanii #wyborysamorzadowe2018 uważam za otwartą!" - napisał użytkownik o nicku RadekZKraka.

Wassermann komentuje

Sama zainteresowana ustosunkowała się już do zarzucanej jej pomyłki. W korespondencji mailowej z krakowską "Gazetą Wyborczą" tłumaczyła, że zdjęcie zostało w wybrane ze stockowego katalogu, jego celem jest ilustrować problem i że nigdzie nie jest wyszczególnione, że kamienica na fotografii znajduje się w Krakowie. 

Zobacz także

„Post, do którego było załączone zdjęcie, dotyczy termoizolacji, pochodzi ze strony ze stockami i przedstawia nieocieploną kamienicę. Położenie tej kamienicy w tym przypadku nie ma znaczenia. Nigdzie nie jest podpisane, że jest to krakowski budynek" - napisał dziennikarzom. „Nie każdy mieszkaniec chce, aby jego kamienica pojawiła się na moim profilu i obrazowała taki problem” - dodała. 

Wybory samorządowe w Krakowie

Przypomnijmy, że II tura wyborów samorządowych zaplanowana jest na niedzielę 4 listopada. Zmierzą się w niej urzędujący od 16 lat Jacek Majchrowski, startujący z własnego komitetu, ale popierany także przez KO, PSL i SLD oraz Małgorzata Wassermann wystawiona przez PiS.

W I turze Majchrowski uzyskał 45,84 proc., a Wassermann 31,88 proc. Sondaże przed turą daje zdecydowanie większe szanse obecnemu włodarzowi miasta. Kluczowe będzie jednak zachowanie elektoratu trzeciego w stawce Łukasza Gibały, na którego głosowało 17,14 proc. wyborców. On sam zapowiedział, że nie udzieli oficjalnego poparcia żadnemu z pozostałych na placu boju kandydatów. Zadeklarował też, że w II turze odda głos nieważny, ale zaapelował do swoich wyborców, aby decyzję, kogo poprzeć 4 listopada podjęli samodzielnie. 

RadioZET.pl/Twitter/MP