Zamknij

Chciał „witać Żydów serią z kałasznikowa”. B. członek sztabu Jakiego został radnym

Redakcja
25.10.2018 11:22
PiS
fot. Twitter/Patryk Jaki

Ponad 9 tys. głosów otrzymał w wyborach samorządowych Michał Szpądrowski. Były członek sztabu Patryka Jakiego, usunięty z niego za antysemicki wpis sprzed 8 lat, był „jedynką” na jednej z list PiS do rady miasta i przez najbliższe 5 lat będzie sprawował mandat.

O sprawie Szpądrowskiego pisaliśmy już pod koniec sierpnia. Ówczesnemu członkowi sztabu kandydata na prezydenta Warszawy Patryka Jakiego przypomniano antysemicki wpis sprzed kilku lat. 

Zobacz także

Znajomy Szpądrowskiego napisał wówczas do niego: „Szpąder, jutro jest nalot żydków na Wawke!!!! przylatuje boening 747-400 z TLV. Jak chcesz to pojedziemy na 6.20 na lotnisko i ich przywitamy gazem” (pisownia oryginalna). Na co Szpądrowski odpisał: „Hmmm gdyby nie ta godzina to bym ich powitał serią z kałasznikowa...”. Wpis pochodzi z 7 kwietnia 2010 r.

Otoczenia Jakiego zareagowało natychmiast i Szpądrowski został usunięty ze sztabu. Sam też przeprosił za tamten wpis, skasował go i wpłacił 1000 zł na rzecz Fundacji Ochrony Mienia Żydowskiego.

„Jedynka” na liście PiS i mandat radnego

Okazało się jednak, że historia ta nie zakończyła jego kariery. Szpądrowski pozostał bowiem „jedynką” na liście PiS do rady miasta z okręgu Wilanów-Ursynów. W wyborach otrzymał 9 tysięcy głosów, co zapewniło mu ostatecznie mandat radnego Warszawy. 

Zobacz także

Jak możemy przeczytać na stronie internetowej warszawskich struktur PiS, Szpądrowski jest obecnie współpracownikiem ministra-koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego. Wcześniej przez 4 lata zasiadał w radzie dzielnicy Ursynów. 

RadioZET.pl/MP