Zamknij

Zaskakujące słowa Zelnika po wyborach. Dystansuje się od PiS i krytykuje spot o uchodźcach

Redakcja
22.10.2018 12:42
Zelnik
fot. Andrzej Iwanczuk/Reporter

– Ja już nie jestem na barykadach PiS, na pierwszej linii. Kocham Polskę, ale kiedyś trzeba sobie zrobić urlop. Ja teraz nie walczę politycznie – przyznał w rozmowie z Wirtualną Polską Jerzy Zelnik. Słynny aktor, dotychczas jeden z największych w świecie kultury zwolenników partii Jarosława Kaczyńskiego, zdystansował się od działań rządzących i skrytykował ich m.in. za skierowany przeciw uchodźcom spot przedwyborczy. 

Wirtualna Polska przepytała kilkoro ludzi kultury o ich decyzje w ostatnich wyborach samorządowych. Oprócz Krystyny Jandy i Agnieszki Holland wypowiedział się Jerzy Zelnik. Aktor, znany najbardziej z roli „Faraona”, nigdy nie ukrywał swoich sympatii politycznych i poparcia dla PiS. Tym razem jednak zaskoczył, dystansując się nieco zarówno od działań partii rządzącej, jak i od polityki w ogóle.

Śledź sytuację powyborczą na RadioZET.pl [RELACJA NA ŻYWO]

– Nie ujawnię mojego wyboru. Ja już nie jestem na barykadach PiS, na pierwszej linii. Kocham Polskę, ale kiedyś trzeba sobie zrobić urlop. Ja teraz nie walczę politycznie – powiedział, dodając: „Ja się od PiS nie odcinam, nie uciekam, nawet jednego znajomego kandydata z PiS na prowincji poparłem w jego kampanii, ale nie jestem już twarzą tej walki”.

Zaskoczył też ciepłymi słowami wobec jednego z lewicowych kandydatów startującego w Warszawie oraz krytyką antyuchodźczego spotu, który Prawo i Sprawiedliwość wyemitowało przed wyborami.

Zobacz także

– Nawet Jan Śpiewak, lewicowy kandydat trzeciej opcji w Warszawie, miał niektóre ciekawe pomysły. Nie podobał mi się spot wyborczy PiS atakujący uchodźców, straszący ludzi przed nimi. To są zbyt ciężkie działa, to powinna być kampania o chodnikach, o przedszkolach – stwierdził Zelnik. – Poza tym: co byśmy zrobili bez imigrantów z Ukrainy na budowach, w sklepach? Dlatego jestem zmęczony taką polityką i próbuję się realizować w życiu prywatnym i zawodowym – podsumował. 

RadioZET.pl/wp.pl/MP

C