Kandydat prawicy na prezydenta Lublina obiecuje 2 tys. nowych mieszkań

Redakcja
27.09.2018 14:03
Tułajew

1000 mieszkań komunalnych i 1000 mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus obiecuje wybudować w Lublinie kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta miasta, poseł PiS Sylwester Tułajew.

– Mieszkanie Plus będziemy realizować w Lublinie i to jest minimum tysiąc mieszkań, które zrealizujemy w przeciągu pięciu lat kadencji (samorządu) i kolejne tysiąc mieszkań komunalnych – powiedział Tułajew w czwartek na konferencji prasowej w Lublinie.

Dopytywany o lokalizację mieszkań komunalnych kandydat powiedział, że przede wszystkim chodzi o obszar dzielnicy Felin. „Będziemy oczywiście w ramach urzędu zastanawiać się, jakie są inne możliwości co do gruntów, żeby tam realizować mieszkania komunalne” – dodał.

Polityka mieszkaniowa ważna dla Lublina

Tułajew przekonywał, że polityka mieszkaniowa jest bardzo ważna dla Lublina. – Blisko 6 tys. osób złożyło wnioski do Urzędu Miasta w sprawach mieszkaniowych. Czekają na mieszkanie socjalne, czekają na mieszkanie komunalne – zaznaczył.

Problem braku mieszkań w jego ocenie nie został skutecznie rozwiązany ani przez ostatnie osiem lat rządów prezydenta (Lublina) Krzysztofa Żuka, ani przez ostatnie 12 lat rządów PO w Lublinie. Wskazywał, że w ciągu 10 lat (2007-2017) oddanych zostało w Lublinie ponad 350 mieszkań.

Mieszkanie Plus na terenach miejskich

Tułajew powiedział, że kilka tygodni wcześniej zwrócił się do prezydenta Lublina, aby wskazał grunty, na których można budować mieszkania w programie Mieszkanie Plus i otrzymał „rozległą odpowiedź, ale jej konkluzja była jednoznaczna – że takich miejsc będących w gestii miasta po prostu nie ma”.

– Jestem przekonany, że są tereny miejskie, na których można realizować program Mieszkanie Plus. Jeśli zostanę prezydentem Lublina, to program Mieszkanie plus będzie realizowany w Lublinie, na terenach miejskich – powiedział Tułajew.

Tułajew zadeklarował, że we współpracy z rządem PiS jest w stanie „skutecznie realizować politykę mieszkaniową”. Dodał, że w ramach programu Dostępność plus będzie można uzyskać dodatkowe dofinansowanie mieszkań dla osób niepełnosprawnych czy seniorów. „Wybór mojej osoby na prezydenta Lublina jest gwarancją tego, że będziemy mocno współpracować z rządem PiS, a to jest gwarancją tego, że miasto będzie się rozwijało w sposób dobry i skuteczny” – przekonywał Tułajew.

RadioZET.pl/PAP/MP