Mistrz olimpijski idzie do polityki. Adrian Zieliński został radnym

Redakcja
23.10.2018 13:22
Zieliński
fot. Piotr Zając/Reporter

Adrian Zieliński, mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów, zdyskwalifikowany za doping, rozpoczyna karierę polityczną. Sztangista zyskał poparcie wyborców z rodzinnej Mroczy na Kujawach i zdobył mandat radnego tego miasta. 

Zieliński startował z Komitetu Wyborczego Wyborców Dla Mieszkańców Miasta i Gminy Mrocza. Jako pierwszy informację o jego sukcesie podał dziennikarz „Przeglądu Sportowego” Wojciech Koerber. Opatrzył ją przy tym ironicznym komentarzem będącym cytatem z kultowego filmu „Wielki Szu”:

„Sztangista Adrian Zieliński, skażony dopingiem mistrz olimpijski z Londynu, dostał się do rady miejskiej swojej Mroczy. Widać, krajanie wyszli tam ze słusznego skądinąd założenia, że w ciężarach jest w kartach – ja oszukiwałem, ty oszukiwałeś, wygrał lepszy” – czytamy w poście. 

Kim jest Adrian Zieliński?

Zieliński to jeden z najbardziej znanych polskich sztangistów. Były mistrz świata i Europy, na igrzyskach olimpijskich w Londynie w 2012 roku wywalczył złoty medal w wadze do 85 kg. 4 lata później już podczas igrzysk w Rio został zdyskwalifikowany za korzystanie z nandrolonu, niedozwolonego środka dopingującego.

W styczniu 2017 roku został oficjalnie zdyskwalifikowany na 4 lat. Zapowiedział jednak, że będzie walczył o skrócenie kary i możliwość występu na kolejnych igrzyskach – w 2020 roku w Tokio. 

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/Twitter/MP