Zamknij

Kaczyński: wygraliśmy z wynikiem, który dobrze wróży. Będziemy mogli starać się o władzę w sejmikach

Redakcja
21.10.2018 22:36
Kaczyński
fot. Andrzej Iwanczuk/Reporter

Jeżeli wyniki sondaży potwierdzą się, to będzie mogli starać o władze w wielu sejmikach samorządowych - powiedział w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński, komentując wstępne wyniki sondaży.

- Musimy zachować spokój, ale jeśli to, co jest w tej chwili, będzie potwierdzone, przynajmniej generalnie (...), to będziemy mogli starać o władze w wielu miejscach, jeżeli chodzi o sejmiki samorządowe. Będziemy mogli w pewnych ważnych miastach walczyć w drugiej rundzie i jednocześnie będziemy musieli, i to jest mój główny przekaz, bardzo ciężko pracować w ciągu kolejnego roku, także po to, by w ostatnich momentach przed wyborami nie spadały na nas różne ciosy - mówił Kaczyński.

Zobacz także

- Wygraliśmy po raz czwarty z wynikiem, który dobrze wróży, jeśli chodzi o przyszłość, a szczególnie jeśli chodzi o wybory parlamentarne, to jest dobra runda - powiedział w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński po przedstawieniu sondażowych wyników wyborów samorządowych.

Zaznaczył, że bardzo by chciał, żeby kolejne wybory w Polsce przebiegały w lepszej atmosferze. - Żeby tego co nazywa się w nowopolszczyźnie fake newsem było, dużo, dużo mniej - dodał prezes PiS.

Śledź wybory samorządowe na RadioZET.pl [RELACJA NA ŻYWO]

Z sondażu exit poll opublikowanego w niedzielę wieczorem przez Ipsos wynika, że w wyborach do sejmików wojewódzkich w skali kraju PiS uzyskał 32,3 proc. proc., Koalicja Obywatelska - 24,7 proc., 16,6 PSL - proc.; po 6,3 proc. głosów dostali Bezpartyjni Samorządowcy i Kukiz'15. 

RadioZET.pl/PAP/MP