Obserwuj w Google News

Wyniki wyborów we wtorek przed północą? Szef PKW: nie mogę tego zagwarantować

Redakcja
1 min. czytania
23.10.2018 16:20
Zareaguj Reakcja

Chcielibyśmy podać wyniki wyborów samorządowych we wtorek przed północą, ale nie mogę tego gwarantować - powiedział we wtorek szef PKW Wojciech Hermeliński. Zaznaczył, że wszystko zależy od tego kiedy pojawią się brakujące obecnie jeszcze protokoły.

PKW
fot. PAP

Hermeliński pytany był na konferencji prasowej, czy ostateczne zbiorcze wyniki wyborów samorządowych mogę pojawić się jeszcze we wtorek przed północą.

Kiedy wyniki wyborów?

- Oczywiście zależałoby nam, żebyśmy mogli państwu i wszystkim podać wyniki jeszcze w dniu dzisiejszym przed północą, ale nie mogę tego gwarantować, bo wszystko zależy jeszcze od brakujących protokołów - odpowiedział szef PKW.

Tak Trzaskowski pokonał Jakiego w sieci. Zajęło mu to trzy tygodnie

Jak dodał, "zawsze końcówka przy liczeniu jest najtrudniejsza i pochłania najwięcej czasu". - Tak, że chcielibyśmy to zrobić, ale nie mogę tego gwarantować - powtórzył Hermeliński.

Brakuje protokołów

- O każdej porze dnia i nocy, jeżeli okaże się, że możemy podać wyniki, o godz. 12 w nocy o 1, o 2, to o tej porze się pojawimy pewnie w całym składzie, albo w większościowym składzie Państwowej Komisji Wyborczej i podamy te wyniki. Nie będziemy oczywiście tutaj czekać do rana gdyby one przyszły w nocy, czy nad samym ranem - zapowiedział szef PKW.

Jak podano na popołudniowej konferencji PKW, brakuje jeszcze 25 protokołów dot. wyborów wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, 34 protokołów dot. wyborów do rad gmin, 36 dot. wyborów do rad powiatów, 13 dot. sejmików wojewódzkich i 7 protokołów dot. rad dzielnic Warszawy.

Rekordowe wyniki prezydentów. 30-latek z ponad 80-proc. poparciem

RadioZET.pl/PAP/MP