Wyniki wyborów we Wrocławiu. Będzie II tura?

Redakcja
21.10.2018 21:11
Wyniki wyborów we Wrocławiu. Będzie II tura?

I turę wyborów samorządowych 2018 na stanowisko prezydenta we Wrocławiu wygrał kandydat Koalicji Obywatelskiej, Jacek Sutryk – otrzymał 50,1 procent głosów według sondaż Exit Poll - na granicy błędu statystycznego. Prawdopodobnie może odbyć się w tym mieście II tura głosowania. Sprawdź, na jakich pozycjach uplasowali się pozostali kandydaci.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Kandydat Koalicji Obywatelskiej wygrał w I turze tegorocznych wyborów samorządowych ze swoją największą rywalką, Mirosławą Stachowiak – Różecką. Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości otrzymała 27, 8 procent głosów. Ostateczne rozstrzygnięcie w walce o fotel prezydenta Wrocławia może odbyć się między nimi 4 listopada. Kandydat KO uzyskał bowiem wynik na granicy błędu statystycznego.

Pozostali kandydaci

Kolejni startujący w wyborach na prezydenta Wrocławia to Katarzyna Obara-Kowalska (Bezpartyjni), która uzyskała poparcie 6,7 proc., Jerzy Michalak - kandydat Bezpartyjnego Ruchu Obywatelskiego Jerzego Michalaka - z poparciem 5,6 proc., Marta Lempart - kandydatka KWWW "Wrocław dla wszystkich" - 2,7 proc.

Pozostali kandydaci to m.in. Zbigniew Jarząbek z Kukiz'15, który uzyskał 2,3 proc., Małgorzata Tracz z Partii Zieloni, który zdobyła 1,7 proc., Mieczysław Maj - kandydat partii Wolni i Solidarni, który uzyskał 0,5 proc.

W niedzielę o godz. 21 zakończyło się głosowanie w wyborach samorządowych. Według sondażu Ipsos frekwencja wyniosła 51,3 proc.

Zobacz także

II tura wyborów samorządowych 2018 już 4 listopada.

Chcesz być na bieżąco? Śledź wybory z Radiem ZET w aplikacji Squid: pobierz na Androida lub na iOS.RadioZET/Exit Poll/JZ

RadioZET/PAP/JZ