Zamknij

Wybory samorządowe w Katowicach. Kto został prezydentem miasta?

Redakcja
21.10.2018 21:15
Wybory samorządowe w Katowic. Wyniki wyborów. Kto wygrał
fot. Tomasz Kawka/East News

Wybory samorządowe 2018 w Katowicach. I turę tegorocznych wyborów samorządowych na stanowisko prezydenta Katowic wygrał Marcin Krupa, mający poparcie Zjednoczonej Prawicy. Otrzymał 51,1 procent głosów według sondaż Exit Poll. Pewne jest też, że w tym mieście nie odbędzie się II tura głosowania. Sprawdź, na jakich pozycjach uplasowali się pozostali kandydaci.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Krupa zdołała utrzymać swoje stanowiska. Drugie miejsce według sondażu zajął kandydat Koalicji Obywatelskiej Jarosław Makowski z poparciem 24,4 proc. Na trzecim miejscu znalazł się Jarosław Gwizdak z Komitetu Wyborców Prawo do Katowic z 11,1 proc. poparciem.

- Mieszkańcy Katowic po raz kolejny pokazali, że chcą Katowic bezpartyjnych, będziemy je dalej budowali razem, ponad podziałami - powiedział w niedzielę po ogłoszeniu sondażowych wyników Krupa.
- Dziękuję mieszkańcom Katowic, że po raz kolejny zaufali "Forum Samorządowemu i Marcin Krupa". Po raz kolejny pokazali, że chcą Katowic bezpartyjnych i tak będzie budowali Katowice ponad podziałami - powiedział prezydent podczas swojego wieczoru wyborczego.
- Katowice to wielka sprawa, stolica metropolii, którą zbudowaliśmy 1,5 roku temu, warto to rozwijać dla dobra nas wszystkich - dodał.

Zobacz także

Oto pełne rezultaty wyborów na prezydenta Katowic:

Marcin Krupa (KWW Forum Samorządowe, z poparciem PiS) - 51,1 proc.

Jarosław Makowski (KW Koalicja Obywatelska) - 24,4 proc.

Jarosław Gwizdak (KW Prawo do Katowic) - 11,1 proc.

Ilona Kanclerz (KW Śląskiej Partii Regionalnej) - 7,7 proc.

Adam Słomka (KWW Konfederacja - Ruch Kontroli Władzy) - 2,5 proc.

Jakub Kalus (KW Ruch Narodowy RP) - 2 proc.

Mirosław Korbasiewicz (KW Stronnictwo Pracy) - 1,2 proc.

RadioZET.pl/PTD