Wybory samorządowe w Krakowie. Kto został prezydentem miasta?

Redakcja
21.10.2018 21:06
Wybory samorządowe w Krakowie. Wyniki wyborów. Kto wygrał
fot. PAP/Jan Graczyński

Wybory samorządowe 2018 w Krakowie. I turę tegorocznych wyborów samorządowych na stanowisko prezydenta Krakowa wygrał prof. Jacek Majchrowski, mający poparcie Koalicji Obywatelskiej. Otrzymał 43,7 proc. procent głosów według sondaż Exit Poll. Pewne jest też, że w tym mieście odbędzie się II tura głosowania. Sprawdź, na jakich pozycjach uplasowali się pozostali kandydaci.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Drugie miejsce według sondażu zajęła kandydatka Zjednoczonej Prawicy Małgorzata Wassermann z poparciem 33,6 proc. Trzecie miejsce z wynikiem 16,8 proc. zajął Łukasz Gibała, startujący z własnego komitetu.

- Ten mój wynik, który jest lepszy niż bywały w pierwszych turach w poprzednich latach, prawie 44 proc., to takie "mickiewiczowskie" trochę - powiedział ubiegający się o reelekcję Majchrowski.

Podziękował wszystkim, którzy na niego głosowali. - To też świadczy o tym, że jestem odbierany tak jak zapowiadałem: jestem osobą, która chce ze wszystkimi pracować, obojętnie jakiej są barwy - powiedział.

Majchrowski apelował o wysoką frekwencję także w drugiej turze wyborów. - Od tego zależy, jaki będzie Kraków, a dobrze, żeby był taki jak większość innych miast - mówił.

Zobacz także

Oto pełne rezultaty wyborów na prezydenta Krakowa:

Jacek Majchrowski (KWW Jacka Majchrowskiego, z poparciem Koalicja Obywatelska) - 43,7 proc.

Małgorzata Wassermann (Zjednoczona Prawica) - 33,6 proc.

Łukasz Gibała (KWW Kraków dla Mieszkańców) - 16,8 proc.

Konrad Berkowicz (KWW Nowoczesny Kraków) - 2,8 proc.

Daria Gosek-Popiołek (KWW Razem dla Krakowa) - 2 proc.

Jolanta Gajęcka (KWW Kukiz'15) - 1,1 proc.

RadioZET.pl/PTD