Obserwuj w Google News

Nie tylko SLD. PSL też wchodzi w koalicję z PiS!

Redakcja
1 min. czytania
29.10.2018 14:47
Zareaguj Reakcja

Nie tylko SLD w powiecie koneckim, ale też PSL wchodzi w koalicję z PiS. O połączeniu sił zdecydowali radni w powiecie białogardzkim.

Nie tylko SLD. PSL też wchodzi w koalicję z PiS!
fot. PAP

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

PiS, PSL i Wspólny Samorząd utworzą koalicję w Radzie Powiatu w Białogardzie. PSL zdobyło w powiecie 2 mandaty, PiS – 3 a Wspólny Samorząd – 4. Koalicja z dziewięcioma mandatami przejmuje władzę w powiecie. Starostą będzie Piotr Pakuszto (PSL), wicestarostą Sebastian Balcerzak (PiS) - podaje portal Głos Koszaliński.

Wcześniej w koalicję z PiS weszli radni SLD w powiecie koneckim. W poniedziałek szef Sojuszu Włodzimierz Czarzasty poinformował, że ich członkostwo w partii zostaje zawieszone.

Czarzasty: zarząd SLD w Końskich nie wyraża zgody na koalicję z PiS w powiecie

O możliwej koalicji PiS i SLD w samorządach mówił m.in. prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Włodzimierz Czarzasty odpowiedział wówczas, że taka koalicja nie wchodzi w grę na żadnym szczeblu.

Kaczyński o współpracy z SLD: wszystko jest możliwe

Z kolei o chęci współpracy PiS z PSL po wyborach mówili m.in. szef kancelarii premiera Michał Dworczyk, czy przewodniczący KSRM Jacek Sasin. PSL także wykluczyło taką możliwość.

Opozycją dla koalicji PiS, PSL i Wspólnego Samorządu w powiecie białogardzkim będą radni KO - 6 mandatów, SLD - 1 mandat i Wyborcy Niezależni - 1 mandat.

Radni PSL w powiecie chełmskim (woj. lubelskie) także ogłosili koalicję z Prawem i Sprawiedliwością. Ludowcy zdobyli tam 9 mandatów, PiS - 6. Dwa lokalne komitety (BAS i G 9) w sumie 4 mandaty.

RadioZET.pl/Głos Koszaliński/PAP/JŚ