Zamknij

Zdanowska o słowach wojewody: to zamach na Łódź!

Redakcja
17.10.2018 12:25
Zdanowska o słowach wojewody: to zamach na Łódź!
fot. L. SZELAG/REPORTER/East News

Platforma Obywatelska odpowiada na oświadczenie wojewody. Hanna Zdanowska: „to jest wyłącznie brudna polityka”. Grzegorz Schetyna: „to próba wpływania na wynik wyborów”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– To zamach na samorząd, zamach na Łódź – komentuje Hanna Zdanowska oświadczenie wojewody, który zapowiedział, że jeśli prezydent Łodzi ponownie wygra wybory, będzie musiał wszcząć postępowanie zmierzające do wygaszenia jej mandatu.

Zbigniew Rau dodał, że tym samym przychyla się do głosów opinii publicznej, które wzywają Hannę Zdanowską do wycofania się z walki o fotel prezydenta.

Zobacz także

– Głosy opinii publicznej poznamy przy urnach wyborczych. To będzie prawdziwy głos suwerena – odpowiedziała Zdanowska. – Cel tej nagonki to wprowadzenie zamieszania wśród wyborców – dodała.

Do Łodzi, by wesprzeć prezydent Zdanowską, przyjechał też Grzegorz Schetyna.

– Wystąpienie wojewody to próba wpływania na wynik wyborów – mówił szef PO.

Schetyna dodał, że „Hanna Zdanowska jest członkiem Platformy Obywatelskiej, jest szefową regionu, jest członkiem zarządu krajowego i to się nigdy nie zmieni”, choć jeszcze dzień wcześniej zapowiadał, że decyzja co do ewentualnego usunięcia prezydent Łodzi ze struktur partii ze względu na prawomocny wyrok, który zapadł w jej sprawie, zostanie podjęta w poniedziałek po I turze wyborów.

Zobacz także

Komitet Hanny Zdanowskiej już zapowiedział, że złoży zawiadomienie do prokuratury i skargę do PKW na słowa wojewody, a sama prezydent Łodzi poprosiła o powstrzymanie się od protestów i udział w niedzielnym głosowaniu.

– Powiedzmy politykom PiS, że tu jest Łódź, tu łodzianie decydują o tym, kto będzie prezydentem. Bardzo proszę wszystkich, żeby wstrzymali się od wszystkich form protestu. Apeluję do państwa za to o masowy, powszechny udział w niedzielnym głosowaniu. Niech to będzie nasz symbol przeciwstawienia się temu, co się dzieje: bezprawiu, łamaniu konstytucji, zamachowi na naszą Łódź – mówiła prezydent Łodzi.

RadioZET.pl/PAP/JŚ