Były wiceprezydent Katowic nie dostał jedynki od PiS

Redakcja
11.09.2018 18:01
Michał Luty, radny PiS w Katowicach
fot. Marek Kuwak/ East News Polska

Jak napisała w niedzielę wyborcza.pl, były wiceprezydent Katowic z ramienia PiS Michał Luty – który związany jest z tą partią od 2006 roku – nie wystartuje w tegorocznych wyborach samorządowych. To wina konfliktu, który wywiązał się w katowickim środowisku Prawa i Sprawiedliwości.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Luty w czasach komunistycznych był działaczem opozycyjnym, członkiem „Solidarności”. Podczas stanu wojennego był internowany.

Zobacz także

Konflikt w katowickim PiS

Dwa razy wygrał wyścig o fotel prezydenta Katowic, raz z ramienia PiS. Obecnie jest radnym tej partii, ale postanowił zrezygnować ze startu w wyborach. Jak powiedział portalowi wyborcza.pl, w zeszły piątek powiadomił zarząd okręgowy partii o swoim postanowieniu.

Zobacz także

Jak tłumaczył, wypełnił ankietę dla kandydatów na radnych ale nikt z katowickiego zarządu miejskiego Prawa i Sprawiedliwości " się z nią nie zapoznał”. Jak dodał w rozmowie z portalem, zapadła również decyzja o tym, że nie otrzyma on pierwszego miejsca na liście. Miał o to pretensje do przewodniczącego katowickiego PiS, Piotra Pietrasza. Zastrzegł jednak, że nie zamierza opuścić partii i klubu Prawa i Sprawiedliwości w radzie miasta.

Zobacz także

Na pierwszym miejscu na liście PiS zależy także innemu katowickiemu radnemu – Bartoszowi Wydrze. Z informacji zebranych przez portal wyborcza.pl wynika, że on również ma go nie otrzymać.

Wybory samorządowe już 21 października.