Zamknij

Samorządowa karta LGBT? Patryk Jaki: Nigdy

Redakcja
17.10.2018 11:38
Samorządowa karta LGBT? Patryk Jaki: Nigdy
fot. A.Iwanczuk/Reporter

– Nigdy nie podpiszę samorządowej karty LGBT, ale to nie ma znaczenia z samorządowego punktu widzenia, bo chcę prezydentury pragmatycznej, a nie ideologicznej – powiedział w środę kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Patryk Jaki był pytany w Polsat News, czy myśli, żeby podpisać samorządową kartę LGBT. – Nie myślę i nigdy nie podpiszę – odpowiedział Jaki.

– To jest tak, że po pierwsze mam w tej sprawie silne przekonania, jestem osobą o poglądach liberalno-konserwatywnych. To są moje silne poglądy. Jeżeli chodzi o gospodarkę – liberalne, jeżeli chodzi o obyczajowe (sprawy) – konserwatywne – mówił Jaki.

Zobacz także

Jak zaznaczył, po drugie to jednak „nie ma znaczenia z samorządowego punktu widzenia”. – Ja chcę prezydentury pragmatycznej, która skupi się na komunikacji i innych problemach, a nie ideologicznej – zadeklarował.

Jaki wskazał, że obecnie odpowiada „za jedną z największych działek w polskim państwie”. – Jestem zastępcą ministra sprawiedliwości-Prokuratora Generalnego, odpowiadam m.in. za budżet, jeden z największych działowo, jedenastomiliardowy – zaznaczył.

– Jedyna służba, w której nie zmieniło się kierownictwo po poprzednich władzach, to Służba Więzienna, którą ja nadzoruję. Ja tylko przyszedłem i pokazałem nowe impulsy, nowy kierunek. Dałem szansę różnym ludziom, którzy dzięki koteriom nie mogli awansować. Dokładnie to samo zrobiłem w MS [...] i tak samo może być w warszawskim ratuszu – powiedział Jaki.

Zobacz także

We wtorek kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski zadeklarował, że podpisze kartę LGBT+, która zakłada m.in. wsparcie dla osób mniejszości seksualnych i Parady Równości. „Zawsze deklarowałem i podtrzymuję moje zobowiązanie, że podpiszę samorządową kartę LGBT. Część jej postulatów ogłaszałem już wcześniej w moim programie (edukacja, bezpieczeństwo, wsparcie Parady Równości, podpisanie Karty Różnorodności)” – napisał kandydat Koalicji Obywatelskiej na Twitterze.

Warszawską kartę LGBT+ podpisał w sierpniu kandydat komitetu Wygra Warszawa na prezydenta stolicy Jan Śpiewak. Karta podpisana przez Śpiewaka zakłada m.in. utworzenie hostelu interwencyjnego dla osób homoseksualnych i transpłciowych, wprowadzenie dodatkowych zajęć w szkołach dot. edukacji seksualnej i programu szkoły wolnej od dyskryminacji oraz infolinii dla osób LGBT.

RadioZET.pl/PAP/BM