Zamknij

Robert Biedroń w Radiu ZET: Koalicja Obywatelska? To wielkie oszustwo!

Redakcja
10.09.2018 10:13
Robert Biedroń w Radiu ZET: Koalicja Obywatelska? To wielkie oszustwo!
fot. RadioZET

„Nie wierzę w to oszustwo, to jest wielkie oszustwo! Polacy już powiedzieli, że nie chcą PO w takiej formule. Jeżeli PO tego nie zrozumie, a nie rozumie, to nic z tego nie będzie” – mówił gość Radia ZET Robert Biedroń, pytany w internetowej części programu o Koalicję Obywatelską.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Biedroń podkreśla, że nie będzie uwiarygadniał czegoś, do czego nie pasuje. „Nawet Barbara [Nowacka – red.] im nie pomoże, bo to musi być wiarygodne i autentyczne” – uważa gość Beaty Lubeckiej. Jego zdaniem Nowacka „rozwodni się w nijakości ideowej PO”. Samorządowiec podkreśla jednak, że bardzo ceni Barbarę Nowacką i trzyma za nią kciuki. „Przegrywała wszystkie kolejne wybory, musiała dokonać dramatycznego wyboru. Kibicuję jej i mam nadzieję, że uda jej się ta droga, którą teraz wybrała” – mówi Robert Biedroń.

Zobacz także

Biedroń uważa także, że przekaz z konwencji Koalicji Obywatelskiej nie jest w stanie zainteresować Polaków. „Zabrakło energii, entuzjazmu, pozytywnego programu i myślenia o samorządzie. Ciągle słyszę warczenie polityków na siebie, a mało jest zajmowania się problemami zwykłych ludzi” – uważa prezydent Słupska.

Zobacz także

Robert Biedroń zdradza również, że leci do Paryża i w czwartek będzie miał spotkanie z przedstawicielami partii Emmanuela Macrona. „Zostałem przez nich zaproszony i będę uczestniczył w debacie europejskiej, bo nie jest mi wszystko jedno” – mówi gość Beaty Lubeckiej. „Będziemy rozmawiali o przyszłości Europy i to zaprząta moją głowę, żeby Polska z Francją i Niemcami nadal była bijącym sercem Europy” – komentuje. Dodaje, że „jeżeli Polska nie wsiądzie do pociągu i będzie maruderem Europy, to straci pewną szansę”.

RadioZET.pl/BM