Zamknij

Tomasz Poręba w Radiu ZET: Taśmy są próbą odegrania się i zaatakowania bardzo dobrego premiera

Redakcja
05.10.2018 09:34
Tomasz Poręba w Radiu ZET: Taśmy są próbą odegrania się i zaatakowania bardzo dobrego premiera
fot. RadioZET

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

„Mamy na przykład do czynienia z konkretną notatką, gdzie jest wyraźne napisane, że za Platformy nie było woli uszczelnienia VAT, a Morawiecki jest atakowany za to, że miał odwagę, siłę i determinację, żeby walczyć z mafią VAT-owską” – komentuje polityk partii rządzącej.

Zobacz także

Zdaniem Poręby w taśmach, na których nagrany jest Mateusz Morawiecki, nie ma niczego nowego. „To próba odegrania się i zaatakowania premiera za to, że walczył ze złodziejami w Polsce” – uważa gość Radia ZET.

Polityk ocenia, że premierowi nie można niczego zarzucić i dodaje, że Morawiecki „to człowiek, który przewidział w 2013 roku, że będzie kryzys migracyjny”. „To bardzo dobry premier, miał odwagę wypowiedzieć wojnę mafiom VAT-owskim, jest twarzą kampanii PiS, bardzo dobrze zarządza sprawami kraju, jest skuteczny i stąd ten atak na niego” – twierdzi Tomasz Poręba.

Mateusz Morawiecki o interwencji ws. syna polityka Prawa i Sprawiedliwości i Aleksandra Grada? „Czy rzeczywiście za tymi słowami poszły czyny? Jest rzucona jakaś narracja, insynuacja wobec premiera, a nie ma ani taśm, ani konkretnych działań, które by to uwiarygadniały” – mówi gość Radia ZET.

Zobacz także

Pytany przez Beatę Lubecką, czy taśmy zaszkodzą Prawu i Sprawiedliwości w kampanii samorządowej, jej szef odpowiada: „Nie mam poczucia straty wizerunkowej, bo nie ma żadnych dowodów na to, co mówią media i nie ma żadnych taśm”. „Nie ma żadnego uzasadnienia, żeby tak atakować Mateusza Morawieckiego” – komentuje gość Radia ZET. Tłumaczy, że „bardzo wysoka” ocena premiera bierze się stąd, że to dzięki niemu PiS ma pieniądze na realizację obiecanych programów socjalnych. Poręba zaznacza, że poza granicami Polski nikogo nie obchodzą „taśmy Morawieckiego”. „W Strasburgu słyszałem wiele rzeczy, ale nie to, by ktokolwiek o nie pytał. To nie jest temat, który w szczególny sposób interesowałby europejską opinią publiczną” – dodaje.

„Jarosław Kaczyński wczoraj, podczas spotkania z klubem mobilizował nas, bardzo mocno zachęcał do dalszej, mocnej pracy w kampanii. To spotkanie było dla mnie bardzo ważne, bo poszedł konkretny sygnał ze strony prezesa, że czas na mocne przyłożenie się do kampanii w ostatnich 2 tygodniach” – zdradza szef sztabu wyborczego PiS. Jego zdaniem politycy partii rządzącej „muszą być bardziej aktywni w mediach społecznościowych”. „Muszą bardzo mocno promować nasz przekaz kampanijny” – ocenia Tomasz Poręba. Dopytywany o morale w partii, polityk odpowiada, że są bardzo dobre dzięki „dobrym sondażom”, „całkiem niezłej” kampanii, która „rozpędzi PiS” przed kolejnymi wyborami.

RadioZET.pl/BM