Zamknij

Trzaskowski: żona nie wyobraża sobie, żebym mógł być jej szefem

Redakcja
20.09.2018 09:11
Rafał Trzaskowski w Radiu ZET o zwolneniu żony i debacie z Jakim
fot. Radio ZET

Podejmiemy tę decyzję razem, ale żona sobie nie wyobraża żebym był jej szefem - podkreślił w czwartek Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy. Żona posła PO pracuje w stołecznym ratuszu od 2007 roku. - Pracują też żony polityków PiS-u w tej chwili w ratuszu - dodał Gość Radia ZET i Beaty Lubeckiej. Trzaskowski wyraził również gotowość do wzięcia udziału w debacie z głównym wyborczym rywalem - Patrykiem Jakim ze Zjednoczonej Prawicy.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W porannej rozmowie Radia ZET kandydat Platformy i Nowoczesnej na prezydenta stolicy został zapytany o to, czy jego żona zatrudniona w ratuszu odejdzie z pracy, gdy on wygra jesienne wybory.

- Nie chcę żony zwolnić, tylko z nią rozmawiam o tym, że taka sytuacja - no, trzeba o niej dyskutować. To będzie decyzja przede wszystkim żony - odpowiedział Trzaskowski.

Zobacz także

Małgorzata Trzaskowska rozpoczęła pracę w stołecznym ratuszu w 2007 roku, kiedy prezydentem miasta była już Hanna Gronkiewicz-Waltz wybrana z poparciem Platformy.

Poseł podkreślił, że w tym czasie on nie był obecny w polityce.

- Rozmawiamy o tym, dlatego że jeżeli mówię poważnie o programie dla kobiet, jeżeli mówię poważnie o równouprawnieniu, to to nie jest tak, że będę podejmował sam tę decyzję, tylko podejmiemy razem tę decyzję z żoną, ale żona nie wyobraża sobie tego, żebym ja mógł być jej szefem. To jest jasne - zapewnił. Kandydat na prezydenta Warszawy po ewentualnej wygranej zapowiedział audyt w stołecznym ratuszu.

Trzaskowski powiedział, że nie chce w kampanii wyborczej wykorzystywać zbyt bardzo wizerunku swojej rodziny. - Zrobiliśmy film reklamowy pokazujący rodzinę - żonę, dzieci i psa - mówił.

Zobacz także

Gość Beaty Lubeckiej odparł zarzuty polityków PiS, że podczas rządów Platformy w Warszawie nie wiele się zmieniło.

- W Warszawie właściwie każdy z nim rozmawiam, mówi, że miasto się zmieniło nie do poznania przez ostatnie 12 lat, również przez inwestycje, które nie są wyimaginowane, za unijne pieniądze w dużej mierze - wskazał Trzaskowski.

Poseł PO potwierdził, że trwają pracę nad ustaleniem terminu i miejsca debaty pomiędzy nim a Patrykiem Jakim. - Sztaby to ustalą. Jesteśmy gotowi - powiedział. - Ja jestem gotów do debaty również każdego dnia z Patrykiem Jakim - dodał.

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 21 października, a druga - 4 listopada.

Zobacz także

RadioZET.pl/PTD