Skurkiewicz w Radiu ZET i Onecie: lotnisko wielką szansą na rozwój Radomia

Redakcja
09.09.2018 10:07
Wybory samorządowe. Wojciech Skrukiewicz gościem Radia ZET
fot. RadioZET

– Dzisiaj na referendum jest już za późno, bo wszystko poszło za daleko, dlatego musimy zintensyfikować działania, bo to inwestycja strategiczna dla Radomia i jego przyszłości – mówi w Radiu ZET i Onecie Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej i kandydat na prezydenta Radomia na temat lotniska w tym mieście.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Zaangażowanie w formie obiegu dokumentacyjnego, sprawa upadłości cywilnego portu lotniczego Radom, która jest w fazie decydującej. Można to było zrobić rok czy dwa lata temu, przed znalezieniem inwestora strategicznego – wylicza w Radiu ZET argumenty przeciwko idei referendum.

Zobacz także

W rozmowie z Joanną Komolką i Kamilem Dziubką, Skurkiewicz podkreślił, że lotnisko jest wielką szansą na rozwój dla Radomia.

– Lotnisko to tylko jeden z elementów, do tego dochodzą hotele, sale konferencyjne, dodatkowa infrastruktura, sklepy. To szansa na podniesienie Radomia na zupełnie inny poziom – mówi kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Radomia.

Zobacz także

Pytany, dlaczego akurat teraz ta inwestycja ma szansę się powieść odpowiada, że wszystko dzięki strategicznemu podmiotowi, jakim są Polskie Porty Lotnicze. – Są zainteresowane tą inwestycją i przejęciem lotniska, które ma być zapasowym dla Warszawy, a w przyszłości dla Centralnego Portu Lotniczego – zauważa. Odpiera też zarzuty, że mieszkańcy Radomia są przeciwni tej inwestycji.

– Jestem w Radomiu każdego dnia i na przykład na spotkaniu na osiedlu Ustronie, w którym uczestniczyło blisko 200 osób, nawet jedna osoba nie powiedziała, że nie chce lotniska i nie wskazała, że to może być zagrożenie – podkreślił Wojciech Skurkiewicz.

Dofinansowanie zbrojeniówki

Kandydat PiS na prezydenta Radomia zapowiedział również inwestycje w przemysł zbrojeniowy.

– Chcemy w ramach Polskiej Grupy Zbrojeniowej stworzyć centrum usług biznesowych dla wszystkich 65 podmiotów Grupy. Docelowo jest to kwestia dwóch lat, ale jestem przekonany, że rok 2019 to coś realnego – mówił.
Pozyskiwanie przedsiębiorców i stwarzanie możliwości inwestycyjnych wskazał jako swoje priorytety w obecnej kampanii wyborczej. Pytany o los inwestycji Polskiej Grupy Zbrojeniowej w Radomiu przyznał, że to rzecz, która się toczy.

– Stanie się to w momencie, kiedy dokonamy pełnej rewitalizacji starego obiektu fabryki broni. Prace przygotowawcze już się tam zaczynają – mówi wiceminister obrony narodowej.
Nie zgodził się z prezydentem Radomia Radosławem Witkowskim, który w Radiu ZET żałował kontraktu na śmigłowce dla wojska.

– Jestem sceptyczny, jeśli chodzi o firmę Airbus i jego zaangażowanie w Radomiu, takich fizycznych możliwości nie było. Musimy odbudowywać te podmioty, które były związane nierozerwalnie z  miastem – podkreślił Wojciech Skurkiewicz.

Zobacz także

RadioZET.pl/JOK/PTD