Sondaż IBRiS dla Radia ZET: jedynie co piątego badanego premier Morawiecki zachęcił do głosowania na kandydata obozu rządzącego

Redakcja
14.09.2018 06:28
Sondaż IBRiS dla Radia ZET: jedynie co piątego badanego premier Morawiecki zachęcił do głosowania na kandydata obozu rządzącego
fot. Kamil Piklikiewicz/East News Polska

Jedynie co piąty badany czuje się zachęcony przez premiera Mateusza Morawieckiego do głosowania w wyborach samorządowych 2018 na kandydatów popieranych przez rząd, bo ci - jak mówił premier - "nie obrażają się na władzę centralną, tylko potrafią współpracować" - wynika z sondażu IBRiS dla Radia ZET.

Ponad 38 procent badanych uważa, że taka deklaracja premiera nie ma żadnego wpływu na ich decyzje, na kogo zagłosować, tyle samo - też ponad 38 procent - jest zadania, że premier zniechęcił ich do zagłosowania na kandydata popieranego przez obóz rządzący.

Zobacz także

Premier Mateusz Morawiecki na konwencji PiS apelował, żeby głosować na kandydatów obozu rządzącego, bo "nie obrażają się na władzę centralną, tylko potrafią współpracować". IBRiS zapytał Polaków, czy ta deklaracja zachęci ich do głosowania na kandydata popieranego przez obóz rządzący.

Zobacz także

20,3 proc. badanych odpowiedziało, że zachęci, dla 38,2 proc. - nie będzie to miało wpływu na decyzję, a 38,3 proc. ankietowanych uważa, że taka deklaracja premiera wręcz zniechęci do oddania głosu na kandydata popieranego przez obóz rządzący.

Sondaż dla Radia ZET IBRiS przeprowadził w dniach 7-8 września 2018 roku na próbie 1100 losowo wybranych badanych.

Wybory samorządowe już 21 października.

RadioZET/IBRIS