Zamknij

Kraków „znudzony” prezydenturą Majchrowskiego? Sondaż: Wassermann z rewelacyjnym wynikiem

Redakcja
07.09.2018 09:29
Majchrowski Wassermann
fot. PAP

Wybory 2018 w Krakowie. Małgorzata Wassermann w sondażowym wyścigu dogania Jacka Majchrowskiego – wynika z najnowszego sondażu dla „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego”. Różnica między obecnym prezydentem Krakowa a kandydatką PiS wynosi już niecały procent. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Gdyby wybory samorządowe odbyły się na początku września, w pierwszej turze wyborów na prezydenta Krakowa Jacek Majchrowski uzyskałby 38,2 proc. głosów. Małgorzata Wassermann mogłaby liczyć na 37,4 proc. głosów. `

Wyniki te oznaczają, że w drugiej turze wyborów obecnie urzędujący prezydent Krakowa zmierzyłby się z kandydatką Prawa i Sprawiedliwości. 

Wybory 2018 w Krakowie 

W walce o prezydenturę w Krakowie pozostaje jeszcze Łukasz Gibała, kandydat niezależny i lider Stowarzyszenia Logiczna Alternatywa, który osiąga 17,6 proc. głosów. 

Zobacz także

– Startował z wyższego pułapu, a jego przewaga nad Małgorzatą Wassermann w poprzednich sondażach była bardziej znacząca. Prezydenturą Majchrowskiego z lekka są już znudzeni krakowianie, ale i on sam – mówi prof. Marek Bankowicz, politolog z UJ. 

Sondaż zrealizowano przez Ośrodek Badawczy Dobra Opinia na zlecenie „Dziennika Polskiego” i „Gazety Krakowskiej” w dniach 4-5 września 2018 r. na reprezentatywnej kwotowo próbie 500 dorosłych mieszkańców Krakowa metodą bezpośredniego wywiadu ankieterskiego z wykorzystaniem papierowego kwestionariusza. 

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 21 października, druga – 4 listopada.

RadioZET.pl/Gazeta Krakowska/DG