Wiadomości

Dwie zakonnice przeżyły szok. Po powrocie z misji odkryły, że są w ciąży

06.11.2019 15:04

fot: Shutterstock

Dwie zakonnice, które wróciły z misji w Afryce, najprawdopodobniej zrezygnują z życia zakonnego i zajmą się wychowaniem dzieci. Historię opisuje włoski dziennik „Corriere Della Sera”. Informacja, że są w ciąży, była dla kobiet zaskoczeniem.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zakonnice były na misji w Afryce, skąd pochodzą. Po powrocie do Włoch okazało się, że obie są w ciąży.

Pierwsza z sióstr, która wróciła do klasztoru Militello Rosmarino w prowincji Mesyna, po pewnym czasie zaczęła skarżyć się na bóle brzucha. Badania nie pozostawiły wątpliwości. Lekarze z Sant’Agata di Militello przekazali, że kobieta jest w ciąży. Jak podaje „Corriere Della Sera”, informacja ta była zaskakująca dla niej, jak i dla samych lekarzy.

Zobacz także

– Żałuję tego, co się stało. To nie są przyjemne sprawy. Nasza licząca 1,2 tys. osób społeczność jest zaskoczona. Ta sytuacja została źle załatwiona i mało prywatnie – powiedział burmistrz miasteczka Salvatore Riotta.

Jak podaje włoski dziennik, zakonnica ma porzucić habit i zająć się wychowywaniem swojego dziecka.

Zobacz także

Podobna sytuacja miała miejsce w rejonie Ragusa. Zakonnica pochodząca z Madagaskaru, po powrocie z misji także odkryła, że jest w ciąży. Na misji była matką przełożoną i zajmowała się osobami starszymi. Teraz ma wrócić do swojej ojczyzny.

RadioZET.pl/ Corriere Della Sera/ Fakt.pl

Oceń artykuł
Komentarze
Przeczytaj więcej
Przejdź na stronę główną