Kaczyński będzie miał własne obchody Święta Niepodległości. Prezes PiS pójdzie w marszu pamięci

10.11.2022 08:30

Chociaż Narodowe Święto Niepodległości wypada w piątek, 11 listopada, prezes PiS Jarosław Kaczyński będzie obchodził je w czwartek 10 listopada. W piątek lider PiS wybiera się, razem z rządem, do Krakowa.

Jarosław Kaczyński
fot. Piotr Molecki/East News

Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało, że prezes PiS Jarosław Kaczyński będzie obchodził w czwartek 10 listopada Święto Niepodległości. O godz. 8.00 zostanie odprawiona msza w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej w Kościele Seminaryjnym p.w. Wniebowzięcia NMP i św. Józefa Oblubieńca.

Wieczorem, o godz. 19.00, prezes PiS weźmie udział we mszy w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela. Po zakończeniu mszy - ok. godz. 20.30 - zaplanowano marsz pamięci, który przejdzie na Plac Piłsudskiego, a o godz. 21.00 prezes PiS złoży kwiaty przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego w 104. rocznicę przyjazdu marszałka do Warszawy, wygłosi też przemówienie.

11 listopada. Kaczyński pojedzie z rządem do Krakowa

Wicerzecznik PiS Urszula Rusecka podkreśliła, że tak jak każde przemówienie prezesa PiS, tak i to, będzie ważne. - Jesteśmy w trudnej sytuacji geopolitycznej i zapewne jakieś odniesienia do tej sytuacji bieżącej będą w tym przemówieniu - powiedziała.

Przedstawiciele rządu przyjadą do Krakowa 11 listopada. W obchodach Narodowego Święta Niepodległości ma uczestniczyć m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński. Po popołudniowej mszy w katedrze wawelskiej – na którą zaproszeni są również wszyscy chcący modlić się za ojczyznę – politycy i sympatycy PiS udadzą się na spotkanie do hali Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół". Tu prezes PiS wygłosi przemówienie.

W sobotę prezes Kaczyński weźmie udział w uroczystości otwarcia odcinka drogi ekspresowej S7 Skomielna Biała-Naprawa w Naprawie. Ponadto w sobotę w Miejskim Ośrodku Kultury w Wadowicach i niedzielę w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej oraz w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu Jarosław Kaczyński spotka się z mieszkańcami. - To będą bardzo mocno intensywne dni - powiedziała Rusecka.

RadioZET.pl/PAP