,

Tusk kpi z zaprzysiężenia Dudy? Były premier apeluje o powagę

04.08.2020 17:50

Po słowach „uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji” zarówno Andrzej Duda jak i zgromadzeni powinni zachować powagę - napisał na Twitterze Donald Tusk. Tak były premier odniósł się do zarzutów względem wybranego na drugą kadencję prezydenta o łamanie Konstytucji.

Donald Tusk
fot. Piotr Hukalo/East News

Andrzej Duda 6 sierpnia złoży przed Zgromadzeniem Narodowym w Sejmie przysięgę i obejmie urząd prezydenta RP na drugą kadencję. Wiadomo już, że w uroczystości nie weźmie udziału główny rywal Dudy w wyborach prezydenckich, Rafał Trzaskowski.

Ale nie tylko włodarza Warszawy zabraknie w tym ważnym dla prezydenta dniu. Nie będzie przede wszystkim wielu przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej, byłych premierów i prezydentów, w tym Lecha Wałęsy czy Bronisława Komorowskiego. Inną decyzję podjął Aleksander Kwaśniewski: - Będę tam z szacunku dla państwa, urzędu prezydenta i wyborców, którzy poszli do urn - powiedział.

Zobacz także

Tymczasem do zaprzysiężenia Dudy odniósł się w sieci Donald Tusk. Były premier postanowił w dość ironiczny sposób nawiązać w sieci do treści przysięgi, którą Duda będzie wypowiadał w najbliższy czwartek podczas zaprzysiężenia.

"Wszystkich, którzy zamierzają wziąć udział w zaprzysiężeniu, uprzedzam, że po słowach »uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji« zarówno Andrzej Duda jak i zgromadzeni powinni zachować powagę" - napisał Donald Tusk. 

Zobacz także

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się