Obserwuj w Google News

Jacek Sasin: Zwycięstwo Dudy nie jest o włos. Tego się nie da unieważnić

2 min. czytania
15.07.2020 10:06
Zareaguj Reakcja

Rozumiem, że opozycja będzie szukała przyczyn porażki wszędzie, tylko nie we własnych szeregach i własnej polityce. Zwycięstwo Andrzeja Dudy jest bardzo wyraźne, tego się nie da unieważnić - powiedział w Radiowej Jedynce wicepremier Jacek Sasin.

Jacek Sasin
fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Jacek Sasin komentował dziś w Radiowej Jedynce wynik wyborów prezydenckich i pierwsze krytyczne podsumowania w obozie opozycji.  - Rozumiem, że opozycja będzie szukała przyczyn porażki wszędzie, tylko nie we własnych szeregach i własnej polityce, którą prowadzi od lat. Nie ma oferty dla Polaków, prowadzi wyłącznie politykę agresji - stwierdził wicepremier aktywów państwowych.

Sasin nawiązał też do mediów, oskarżając je o nierówny dystans wobec obu kandydatów w kampanii przed wyborami prezydenckimi. Mówił o jawnym sprzyjaniu kandydatowi KO, Rafałowi Trzaskowskiemu. 

Sasin: Niech opozycja szuka przyczyn porażki u siebie

Opozycja nie może w żaden sposób szukać powodów porażki poza sobą. Powinna ona skłonić opozycję do refleksji. Apelowałbym do opozycji, by się opanowała, by zaczęła myśleć kategoriami normalnej rywalizacji politycznej, a nie gry

- powiedział w radiu Jacek Sasin.

„Ucz się od Rafała”. Czarzasty zablokował Budkę po jego „aroganckich” słowach

Zapytany o spływające do Sądu Najwyższego protesty, a wręcz falę, która mogłaby sparaliżować działanie SN, odparł, że sędziowie spokojnie poradzą sobie z ogłoszeniem ważności wyborów.

Sąd Najwyższy sobie poradzi. Zwycięstwo A. Dudy jest bardzo wyraźne. To nie jest tak jak niektórzy przewidywali – o włos, łeb w łeb z lekkim wskazaniem. Mamy pół miliona głosów przewagi A. Dudy, tego się nie da unieważnić

- mówił wicepremier Jacek Sasin w Radiowej Jedynce.

Wybory 2020. Do Sądu Najwyższego wpływają pierwsze protesty wyborcze

RadioZET.pl/Polskieradio.pl