Zamknij

Kiedy druga tura wyborów prezydenckich 2020. Kiedy starcie Duda - Trzaskowski?

28.06.2020 23:43

Andrzej Duda 41,8 proc., a Rafał Trzaskowski 30,4 proc. - tak przedstawiają się wyniki exit poll I tury wyborów prezydenckich. Obydwaj wymienieni politycy zmierzą się ze sobą w drugiej turze. Kiedy się ona odbędzie?

Andrzej Duda Rafał Trzaskowski
fot. PAP
loader

Druga tura wyborów jest już pewna. Popierany przez PiS i ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda oraz kandydat Koalicji Obywatelskiej i obecny prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zmierzą się w II turze wyborów prezydenckich. Duda uzyskał 41,8 proc. głosów, a Trzaskowski - 30,4 proc. - wynika z sondażu Ipsos dla TVP, TVN i Polsat. 

Zobacz także

Według sondażu Ipsos trzeci wynik uzyskał bezpartyjny kandydat Szymon Hołownia (13,3 proc.), który wyprzedził kandydata Konfederacji Krzysztofa Bosaka (7,4 proc.). Piąty wynik uzyskał kandydat Lewicy Robert Biedroń (2,9 proc.), szósty - kandydat Koalicji Polskiej PSL-Kukiz15 Władysław Kosiniak-Kamysz (2,6 proc.). 

Zobacz także

Jako, że żaden z kandydatów nie uzyskał w I turze poparcia powyżej 50 proc., konieczne będzie zorganizowanie II tury, wyborów odbędzie się 12 lipca, a więc za dwa tygodnie. 

RadioZET.pl/PAP