Zamknij

Nowy sondaż to ostrzeżenie dla Dudy. CBOS o „kolejnym pogorszeniu notowań”

20.02.2020 12:52

Andrzej Duda na starcie kampanii prezydenckiej zaliczył kolejny spadek notowań - wynika z sondażu CBOS. Prezydenturę Dudy w lutym pozytywnie ocenia 57 proc. ankietowanych - od stycznia to spadek o 3 punkty procentowe.

Andrzej Duda
fot. RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

loader

CBOS podkreśla, że w lutym zarejestrowano kolejne, po styczniowym, pogorszenie notowań głowy państwa.

Obecnie pozytywnie o prezydenturze Andrzeja Dudy wypowiada się 57 procent (od stycznia spadek o 3 punkty procentowe; od grudnia o 6 punktów procentowych). 36 procent jest niezadowolona z działalności prezydenta (od stycznia wzrost o 5 punktów; od grudnia o 7 punktów procentowych). 7 procent ankietowanych nie ma zdania na temat pracy prezydenta Dudy (od stycznia spadek o 2 punkty, a od grudnia o 4 punkty procentowe).

Sondaż CBOS. Jak oceniamy parlament? 

Lutowe notowania parlamentu są zbliżone do ubiegłomiesięcznych. Działalność Sejmu pozytywnie ocenia 35 proc. (wzrost o punkt procentowy), a źle 50 proc. (bez zmian).

Opinie o pracy senatorów są bardziej podzielone – w zasadzie tyle samo osób ją chwali (38 proc., od stycznia wzrost o 3 punkty procentowe), ile krytykuje (39 proc., wzrost o 2 punkty). O 5 punktów (do 23 proc.) ubyło osób niemających zdania o funkcjonowaniu tej izby.

Zobacz także

CBOS przeprowadził sondaż w dniach 6–16 lutego 2020 roku na liczącej 994 osoby reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

RadioZET.pl/PAP