Obserwuj w Google News

Trzaskowski: Druga kadencja to szansa dla Dudy, by być bardziej niezależnym

1 min. czytania
13.07.2020 17:56
Zareaguj Reakcja

Druga kadencja to dla prezydenta Andrzeja Dudy szansa, by uwolnić się od swojej partii politycznej, wsłuchać się w głos obywateli i wetować te ustawy, które będą złe. Mam nadzieje, że prezydent pokaże więcej niezależności - powiedział kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski.

Rafał Trzaskowski
fot. PAP

Trzaskowski w poniedziałek wygłosił oświadczenie po częściowych wynikach wyborów prezydenckich wskazujących na jego przegraną i zwycięstwo kandydata PiS, prezydenta Andrzeja Dudy.

"Druga strona nie wyciągnęła lekcji z tego wszystkiego co się dzieje, bo słyszymy o zaostrzeniu kursu" - zauważył Trzaskowski.

Trzaskowski do Dudy: mam nadzieję, że druga kadencja będzie inna

"Wydawało się, że głos mówiący o tym, że trzeba odbudować wspólnotę będzie efektywny. Niestety po wygranej (Dudy) słyszymy mnóstwo arogancji, słyszymy wypowiedzi, które mówią o tym, że zostanie dokończony proces upolitycznienia sądów, że będzie atak na samorządy, że ta władza nie chce wyciągać ręki do nas" - podkreślił polityk.

Wybory 2020. Oficjalne wyniki. Duda wygrywa, frekwencja najwyższa w XXI wieku

Ocenił, że kolejna kadencja "to olbrzymia szansa" dla Dudy. Trzaskowski pogratulował prezydentowi wyniku wyborczego.

Rafał Trzaskowski wygrał we wszystkich 11 dużych miastach

"Mam nadzieje, że ta druga kadencja (Andrzeja Dudy) będzie inna, bo to jest olbrzymia szansa dla prezydenta uwolnić się od swojej partii politycznej, żeby nie słuchać przez cały czas tylko jednej osoby, żeby wsłuchać się w głos obywateli i żeby wetować te ustawy, które będą złymi ustawami, będą atakować niezależne instytucje, będą atakować samorząd. Mam nadzieję, że prezydent w tej drugiej kadencji pokaże znacznie więcej niezależności" - powiedział Trzaskowski.

RadioZET.pl/PAP