Obserwuj w Google News

Małgorzata Trzaskowska będzie współpracować z Agatą Dudą? ''Jestem gotowa''

2 min. czytania
21.07.2020 10:31
Zareaguj Reakcja

Wybory prezydenckie 2020. Andrzej Duda po II turze wyborów zaprosił Małgorzatę i Rafała Trzaskowskich do Pałacu Prezydenckiego. Do spotkania ma dojść w lipcu. Czy żona kandydata KO nawiąże współpracę z Agatą Kornhauser-Dudą?

Małgorzata Trzaskowska
fot. East News/WOJCIECH STROZYK

Małgorzata Trzaskowska będzie współpracować z pierwszą damą? Zapytała o to redakcja wp.pl. Żona kandydata KO stawia jeden warunek.

Małgorzata Trzaskowska nawiążę współpracę z Agatą Dudą?

Andrzej Duda po ogłoszeniu wyników II tury wyborów prezydenckich zaprosił do Pałacu Prezydenckiego Małgorzatę i Rafała Trzaskowskich. Kandydat KO i jego żona odmówili wtedy, tłumacząc, że bardziej odpowiedni będzie późniejszy termin. W poniedziałek Polska Agencja Prasowa poinformowała, że do spotkania ma dojść pod koniec lipca - między 27 a 31.

Duda po aferze z prankiem wyjechał na urlop. Doradzili mu to współpracownicy

Redakcja wp.pl zapytała żonę prezydenta Warszawy o to, czy jest szansa na to, aby współpracowała z pierwszą damą, Agatą Dudą. 

Absolutnie jestem gotowa na spotkanie i rozmowy z każdym. W kampanii żałowałam, że nie starczyło czasu, żeby pojechać w regiony, gdzie najwięcej mieszkańców głosowało na obecnego prezydenta. Na Podkarpacie, Podlasie. Chciałabym spotykać się z kobietami, które mają inne poglądy, inne zdanie na wiele aktualnych teraz tematów i rozmawiać z nimi

– powiedziała wp.pl Małgorzata Trzaskowska.

Kinga Duda na wieczorze wyborczym ojca. Padły mocne słowa o nienawiści

Żona kandydata KO dodała: "Dlaczego nie miałabym się spotkać z Agatą Dudą? Jeżeli tylko wykaże się jakąś widoczną aktywnością na rzecz kobiet, zwłaszcza na polu edukacji, to na pewno będę gotowa do rozmowy. Dla kobiet w Polsce ważne są konkrety".

Małgorzata Trzaskowska: "Będę dalej działać"

W poniedziałek, 13 lipca Małgorzata Trzaskowska na swoim profilu na Facebooku jeszcze raz podziękowała za wszystkie głosy oddane na Rafała Trzaskowskiego. Żona włodarza Warszawy zapowiedziała, że będzie dalej działać i angażować się w sprawy kobiet w Polsce. "Tej energii nie można teraz zmarnować. Dlatego będę dalej działać i angażować się w sprawy kobiet w Polsce" - dodała Trzaskowska. Zapowiedziała także, że o szczegółach poinformuje już wkrótce.

RadioZET.pl/wp.pl/PAP