Zamknij

Wybory 2020. Rafał Trzaskowski opublikował program wyborczy

25.06.2020 21:44

Rafał Trzaskowski, kandydat KO na prezydenta, opublikował w czwartek wieczorem swój program wyborczy. Program składa się z trzech rozdziałów: "My i nasi najbliżsi", "Nasze otoczenie" oraz "Nasze państwo, nasza wspólnota".

Rafał Trzaskowski
fot. PAP

Rafał Trzaskowski na stronie Trzaskowski2020.pl pokazał swój program wyborczy. Kandydat KO na prezydenta we wstępnie pisze m.in., że "pandemia COVID-19 postawiła świat na głowie".

Dała nam zupełnie nową perspektywę na życie, na wartości, którymi się kierujemy. Obnażyła ulotność tego, co często uważaliśmy za pewnik – naszego stylu życia, wygody, pracy czy zdrowia. Rzuciła też nowe światło na dotychczasowe podziały polityczne i społeczne. Chociaż nadal są one aktualne, zagrożenie pandemii uświadomiło nam, że musimy działać jako wspólnota

- podkreśla Trzaskowski. 

Wybory 2020. Rafał Trzaskowski ujawnił program wyborczy 

Program wyborczy Rafała Trzaskowskiego zawiera następujące zagadnienia:

  • praca i przedsiębiorczość,
  • "leczenie od ręki",
  • równy dostęp do edukacji.

Poszczególne fragmenty propozycji wyborczej Trzaskowskiego poświęcono też: Polkom, osobom młodym, rodzinie, seniorom, równości i tolerancji, organizacjom pozarządowym, kulturze, mediom publicznym, nauce oraz internetowi.

Zobacz także

Mowa w programie jest ponadto o wsi, klimacie i ochronie środowiska, "zielonym ładzie dla Polski", tańszej i efektywnej gospodarce odpadami oraz ładowi w przestrzeni. W rozdziale poświęconym państwu i wspólnocie można przeczytać o propozycjach budowy "państwa dobrego prawa i prawdziwej sprawiedliwości", Polsce, jako "liderze Europy", "polityce zagranicznej dla obywatelek i obywateli" oraz o obronności i bezpieczeństwie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP