Zamknij

Kosiniak-Kamysz: nie dam wciągnąć PSL w kampanię Andrzeja Dudy

08.07.2020 20:38

Wybory prezydenckie 2020 wchodzą w decydującą fazę. - Nie dam wciągnąć PSL w kampanię prezydenta Andrzeja Dudy - oświadczył w środę lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz, odnosząc się do apelu ubiegającego się o reelekcję prezydenta. Zamiast strzelać politycznymi ślepakami radzę zająć się na serio polskimi sprawami - dodał.

Kosiniak Kamysz
fot. Grzegorz Bukala /REPORTER

Wybory 2020. Duda zaapelował w środę do wszystkich polityków podzielających takie wartości, jak dobro rodziny czy wspólnota kulturowa, polityków PSL, Koalicji Polskiej i Konfederacji o spotkanie po wyborach 12 lipca i rozmowę o najistotniejszych sprawach.

W środowym oświadczeniu powiedział, że w Polsce jest potrzeba spokojnej i stabilnej polityki oraz współdziałania na rzecz tworzenia rozwiązań, które będą pomagały m.in. rodzinom i gospodarce.

Wybory prezydenckie 2020. Kosiniak-Kamysz ostro o słowach Andrzeja Dudy

"Nie dam wciągnąć PSL w kampanię Andrzeja Dudy. Zamiast strzelać politycznymi ślepakami, radzę zająć się na serio polskimi sprawami: upadającą służbą zdrowia, rosnącym bezrobociem, bankrutującymi firmami. To jest odpowiedzialność prezydenta, a nie wyimaginowane koalicje" - napisał szef PSL w środę na Twitterze.

Zobacz także

loader

Zobacz także

Poseł PSL Marek Sawicki w rozmowie z PAP nazwał propozycję Andrzeja Dudy "szczytem hipokryzji". "Dotychczas prezydentowi nie była potrzebna żadna opozycja, nawet ta konserwatywna" - stwierdził. Sawicki ocenił też, że apel prezydenta to "trik pod wyborców PSL i Konfederacji". Dodał, iż nie sądzi, by PSL prosiło się o "randkę z modliszką".

Sprawdź: Rafał Trzaskowski. Program wyborczy

Sprawdź: Andrzej Duda: Program wyborczy

Zobacz też: Małgorzata Trzaskowska. Kim jest żona Rafała Trzaskowskiego?

RadioZET.pl/PAP