Obserwuj w Google News

Listy wyborcze Prawa i Sprawiedliwości. Dotarliśmy do szczegółów

1 min. czytania
29.08.2023 09:42
Zareaguj Reakcja

Dziennikarze śledczy Radia ZET i radiozet.pl Mariusz Gierszewski i Radosław Gruca poznali jedynki list wyborczych PiS. W kierownictwie partii trwają właśnie ostatnie ustalenia dotyczące kształtu list wyborczych. 

Jarosław Kaczyński
fot. Filip Naumienko/REPORTER

Podczas  wyborów parlamentarnych 2023 w Olsztynie możliwy jest start z dobrego miejsca na liście PiS Pawła Szrota, szefa gabinetu Prezydenta. Kolejny współpracownik Andrzeja Dudy, szef Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz może otrzymać dobre miejsce na liście w Łowiczu. Jedynką w okręgu sieradzkim będzie zaś Joanna Lichocka, a listę zamykał będzie Oskar Szafarowicz.

Listy wyborcze PiS. Sasin jedynką w Białymstoku

Według naszych informatorów minister aktywów państwowych Jacek Sasin ma zostać jedynką listy w Białymstoku. Minister sportu Kamil Bortniczuk ma otwierać listę PiS w Płocku. Szef MON Mariusz Błaszczak ma poprowadzić PiS do zwycięstwa w tak zwanym wianuszku podwarszawskim, czyli powiatach okalających stolicę.

We Wrocławiu jedynką będzie osoba wskazana przez marszałek Elżbietę Witek, ale nie udało się nam jeszcze poznać jej nazwiska. Jak twierdzą nasi informatorzy minister cyfryzacji Janusz Cieszyński nie dostanie na wrocławskiej liście PiS dobrego miejsca.

Redakcja poleca

Ziobro głównym kandydatem w Chełmie i Zamościu

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro będzie jedynką w okręgu obejmującym Chełm i Zamość.Na dziś na listach nie ma minister klimatu i środowiska Anny Moskwy. Nasi rozmówcy twierdzą, że Kaczyński wstrzymuje umieszczenie Moskwy na listach PiS. Do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego dotarły informacje, że krytycznie wypowiadała się o polityce Lecha Kaczyńskiego.