Obserwuj w Google News

14 stopni w szkole. Dzieci na lekcjach siedzą w kurtkach

2 min. czytania
18.11.2022 12:45
Zareaguj Reakcja

Jak ustaliła nasza reporterka, w jednym z Liceów Ogólnokształcących w Jastrzębiu-Zdroju w woj. śląskim temperatura spadła do 14 stopni Celsjusza. Tak niskie wartości utrzymują się w szkole od początku tygodnia. Dzieci na lekcjach siedzą w kurtkach.

Szkoła
fot. Marek BAZAK/East News,TADEUSZ KONIARZ/REPORTER

Uczeń liceum w Jastrzębiu-Zdroju mówi Radiu ZET, że najgorsza sytuacja panuje w salach na górnych piętrach budynku oraz na sali gimnastycznej. – Jest bardzo zimno, siedzimy w kurtkach i marzniemy – dodaje.

Jastrzębie-Zdrój. 14 stopni w szkole

Jak dowiedziała się nasza reporterka Alicja Waliszewska, władze szkoły szukają oszczędności w momencie galopujących cen energii. W ostatni długi weekend – w okolicach 11 listopada – w szkole nie odbywały się zajęcia przez cztery dni. Wyłączono ogrzewanie.

– Stare mury i ogromna kubatura spowodowały, że szkoła szybko się wychłodziła, ale ogrzać ją było znacznie trudniej – tłumaczy Radiu ZET dyrektor liceum Leszek Bernaś. Jak zapewnia, sytuacja powoli wraca do normy.

Redakcja poleca

Nauka zdalna z powodu zimna

Przypomnijmy, że według nowych przepisów od roku szkolnego 2022/2023 dyrektorzy są zobowiązani do organizacji zajęć online w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa uczniów.  Nauka zdalna zgodnie z rozporządzeniem MEiN może zostać wprowadzona z kilku powodów:

  • sytuacji epidemiologicznej lub innych nadzwyczajnych zdarzeń,
  • nieodpowiedniej temperatury zewnętrznej lub w pomieszczeniach, w których są prowadzone zajęcia z uczniami,
  • organizacji i przebiegu imprez ogólnopolskich lub międzynarodowych.

Jednocześnie jeszcze w październiku minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek groził wprowadzaniem zarządów komisarycznych do samorządów, jeżeli te celowo nie ogrzeją szkół i wyślą uczniów na zdalne lekcje.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Alicja Waliszewska