Obserwuj w Google News

Andrzej Cichopek nie żyje. Był jednym z najbogatszych Polaków

2 min. czytania
29.01.2022 15:11
Zareaguj Reakcja

Andrzej Cichopek nie żyje. Biznesmen z Kielc, założyciel spółki Acumen, miał 65 lat. W sobotę odbył się jego pogrzeb.

Andrzej Cichopek nie żyje. Był jednym z najbogatszych Polaków
fot. KAROLINA MISZTAL/REPORTER

Andrzej Cichopek zmarł 24 stycznia, a w sobotę odbył się jego pogrzeb. Przedsiębiorca z Kielc w latach 90-tych był jednym z najbogatszych Polaków. Cichopek był założycielem i prezesem spółki Acumen z Kielc. Zajmowała się ona importem towarów z Bułgarii m.in. win. Skupowała też w tym kraju tanią benzynę, co przynosiło jej duże zyski. Legalność tych transakcji zakwestionowała jednak izba celna i urząd skarbowy.

Informacja o pogrzebie Andrzeja Cichopka
fot. Facebook

Prokuratura uznała, że straty skarbu państwa opiewały na 80 miliardów starych złotych, czyli 8 milionów nowych. Proces w sprawie spółki Acumen rozpoczął się w 2000 roku. Andrzej Cichopek został uznany winnym w jednym z postępowań i trafił do więzienia na trzy miesiące. 

Redakcja poleca

Andrzej Cichopek nie żyje. Biznesmen był jednym z najbogatszych Polaków w latach 90-tych

- Ta sprawa mnie wykończyła. Dwa zawały, kilka operacji serca, no i alkohol. Ale nie rozczulam się nad sobą - powiedział w rozmowie z  "Gazetą Wyborczą". - Jednego żałuję, że za radą adwokatów nie przyznałem się do winy i nie wyraziłem skruchy. Dostałbym wyrok w zawieszeniu - dodał, zaznaczając, że nie czuje się winny.

Po wyjściu z więzienia biznesmen zaangażował się w serowarstwo razem z żoną Beatą. W Piotrowie Kolonii w woj. świętokrzyskim założył Serownię Podłazy. Stał się jednym z największych producentów sera w Polsce. Zajmował się również ekologiczną żywnością.

Pogrzeb Andrzeja Cichopka odbył się w Cedzynie koło Kielc w sobotę, 29 stycznia, o godz. 14.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/"Fakt"/"Super Express"/"Gazeta Wyborcza"